Sport
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Powinno być ciekawie

Regionalne Stowarzyszenie Promocji Mistrzów dołożyło wiele wysiłku, by zaplanowana na najbliższą niedzielę, 27 stycznia, gala kick boxingu w hali OSiR przy ul. Prusa 6 w Siedlcach wypadła jak najbardziej ciekawie i okazale.

W ramach imprezy odbędą się 3 pojedynki indywidualne pod auspicjami federacji WAKO Pro oraz międzypaństwowy mecz w 5 wagach w kategoriach (formuła full contakt) męskich Polska – Łotwa. Walką numer 1 niedzielnego wieczoru będzie pojedynek Michała Głogowskiego (na fot.), reprezentanta siedleckiego TKKF, z Rafaelem Marquesem z Portugalii o tytuł interkontynentalnego mistrza świata. Pojedynek będzie rozegrany w kategorii wagowej 69 kg formuła low kick i został zakontraktowany na 6 3-minutowych rund. W drugiej walce wieczoru również zaprezentuje się zawodniczka TKKF Siedlce, Katarzyna Furmaniak, która stoczy pojedynek w kat. 65 kg (formuła full contakt) o mistrzostwo Europy z Carlą Silvą z Portugali. Walkę zaplanowano na 7 rund po 2 minuty. Trzeci pojedynek indywidualny stoczy Wojciech Myśliński z Piaseczna z Luką Kalmeta z Chorwacji. Walka (formuła full-contakt) w kat. do 89.900 zostanie rozegrana także o mistrzostwo Europy.

W walkach indywidualnych oprócz dwójki reprezentantów TKKF zobaczymy też zawodniczkę innego siedleckiego klubu – Gladiatora, Ewelinę Jaromską, która stoczy pojedynek o zawodowe mistrzostwo Polski w kategorii wagowej 69 kg formuła full z Joanną Gutowską. Jeżeli natomiast chodzi o mecz z Łotyszami, to w reprezentacji naszego kraju pokaże się kolejny zawodnik TKKF, Bartłomiej Bocian, który zawalczy w kat. 91 k

Podczas gali zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na 10 – najlepszych w historii kick boxerów z naszego regionu. Uhonorowany zostanie także Marek Piotrowski – jako najlepszy zawodnik wszechczasów w polskim kick-boxingu

Galę, która rozpocznie się o 17.15, między 18.30 a 20.30 pokaże na żywo TVP INFO. Organizatorzy spodziewają się też wielu gości honorowych w osobach między innymi: Dariusza Michalczewskiego, Przemysława Salety, Pawła Nastuli, Iwony Guzowskiej czy Pawła Kosedowskiego. W części artystycznej wystąpią artyści z naszego regionu, a wśród nich Olga Manulik oraz zespół „Kwiaty”.

Andrzej Materski