Sport
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Powodzenia!

Siedlce pożegnały kadrę olimpijską kobiet w podnoszeniu ciężarów.

W czwartek 24 lipca w Starostwie powiatu siedleckiego ziemskiego wspólnie z Urzędem miasta Siedlce zorganizowało spotkanie podczas, którego nastąpiło pożegnanie

kobiecej reprezentacji naszego kraju udającej się na zbliżające się Igrzyskach Olimpijskie. Pożegnanie miało miejsce w Siedlcach z tego względu, że tu znajduje sie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich kobiet w podnoszeniu ciężarów ,a ponadto w 4 osobowej kadrze jest dwie reprezentantki klubu WLKS. Prezes PZPC Zygmunt Wasiela podkreśił jednocześnie, że stało się już tradycją w Siedlcach żegnanie kadry olimpijskiej sztangistek.

 Uroczystość oprócz czwórki naszych reprezentantek, pary trenerskiej Danuty i Ryszarda Soćków zgromadziła przedstawicieli władz PZPC , samorządu klubu WLKS oraz liczne grono dziennikarzy. Głos podczas spotkania zabierali: Zygmut Wilogórski Starosta powiatu siedleckiego, który jako jedyny przedstawiciel naszego kraju będzie sędzią podczas Igrzysk. Jemu jak i całej ekipie powodzenia życzył Janusz Przedpełski Honorowy Prezes PZPC, Prezydent Europejskiej i Wiceprezydent światowej federacji, Prezes Wasiela w swoim wystąpieniu życząc powodzenia ekipie liczy oczywiście na dobry start naszych dziewcząt wyrażając nadzieję na medal Oli Klejnowskiej co podkreślił w wywiadzie prasowym. Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski zapewnił o wyrazach uznania dla naszych sztangistek bez względu na wyniki startu w Pekinie, życzył Błogosławieństwo Bożego oraz wręczył całej ekipie między innymi flagę Siedlec prosząc o jej prezentowanie w stolicy Chin. Glos zabierali tez Prezes WLKS- su Szczepan Waszczuk i Jan Hawrylewicz Prezes Warszawsko- Mazowieckiej Federacji Sportu, którzy jak poprzednicy życzyli dziewczętom udanego występu. Cała ekipa otrzymała upominki i liczne kwiaty od poszczególnych oficjeli.

Skład kobiecej reprezentacji Polski.

Dziewczęta trochę zażenowane, trochę zmęczone i chyba zestresowane tym co ich czeka w Pekinie odbierały to wszystko co było do nich kierowane ze spokojem i z uśmiechem. Wszystkie w wywiadach podkreślały, że liczą na dobry start jednak niczego nie obiecując.

Zawodniczki: kategoria 48 kg – Marzena Karpińska WLKS Siedlce, kat. 58 kg – Ola Klejnowska – Krzywańska WLKS, Marieta Gotfryd Tytan Oława, kat. 63 – kg Dominika Misterska WLKS. Trenerzy: I trener Ryszard Soćko, II trener Danuta Soćko, lekarz – Jaroslaw Krzywański, masazysta Szymon Kossakowski. Sędzia zawodow olimpijskich: Zygmunt Wielogórski Siedlce.

Andrzej Materski