Diecezja
AWAW
AWAW

Powołani do komunii i braterstwa

2 lipca w kodeńskim sanktuarium odbył się Diecezjalny Dzień Chorego. Pielgrzymka osób chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem tradycyjnie od lat jest łączona z odpustem ku czci Matki Bożej Kodeńskiej.

Zgromadzonych na Kalwarii powitali ks. Paweł Siedlanowski, diecezjalny duszpasterz chorych, oraz o. Mariusz Bosek OMI, rzecznik prasowy sanktuarium. Pierwszym punktem spotkania była modlitwa różańcowa. Potem uczestnicy pielgrzymki wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. P. Siedlanowskiego. Była ona oparta o słowa Hioba: „Dał Pan i zabrał Pan. Niech imię Pańskie będzie błogosławione” (Hi 2,21).

– Jedna z osób z naszej hospicyjnej rodziny, która niedawno straciła dziecko, wyznała, że to jedne z najtrudniejszych słów świata. Łatwo jest błogosławić Boga i modlić się do Niego, gdy sami jesteśmy zdrowi, gdy Boże błogosławieństwo zdaje się nas nie opuszczać; trudniej, gdy przychodzi na nas coś, co każe nam przestawić całe swoje życie, i czasem dzieje się to w ułamku sekundy: niespodziewana trudna diagnoza, wypadek albo inne nieszczęście. I wtedy pierwszą reakcją wcale nie jest rozpacz, gdyż ona przychodzi później, ale zdziwienie, bo przecież miało być inaczej – mówił duszpasterz chorych.

 

Życie i śmierć jak towar

Ks. Paweł podkreślał, że w Księdze Hioba mamy do czynienia z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o sens cierpienia niezawonionego. – Hiob do końca ufał Bogu, nigdy nie zwątpił w Jego istnienie, nigdy nie podał w wątpliwość Jego miłosierdzia. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł