Kościół
Źródło: arch.
Źródło: arch.

Powróćmy do modlitwy!

Rozpoczynamy Wielki Post. Kościół wzywa nas do tego, byśmy przeżyli go praktykując modlitwę, post i jałmużnę. Trzy najprzedniejsze dobre uczynki.

Na najbliższe tygodnie proponujemy rozważania o modlitwie. Chcemy w ten sposób postawić sobie kilka pytań, czym dla nas jest? Jaki sens jej nadajemy? Ile miejsca zajmuje w naszym sercu? Wszystko to po to, by na nowo odkryć piękno i smak modlitwy. Naszymi przewodnikami po ścieżkach modlitwy będą niektóre postacie Starego Testamentu. Przyglądając się ich modlitwie, możemy wzbogacić naszą.

Daj mi tej wody!

Ewangelista Jan opowiada o spotkaniu Chrystusa z Samarytanką przy studni w Sychar (J 4,4-30). Zmęczony Jezus poprosił nieznaną kobietę o to, by podała Mu kubek wody. Ta, zaskoczona niezwykłą prośbą, odmówiła Mu. Nie byłoby w tym wydarzeniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie przedziwny dialog pomiędzy Jezusem a Samarytanką. Ten, który poprosił o wodę przedstawił się jej jako posiadający „wodę żywą”, która gasi każde pragnienie i sprawia, że człowiek wreszcie zostaje napojony. „Każdy, kto pije tę wodę – mówił Jezus o wodzie ze studni –  znów będzie pragnął. ...

ks. Zbigniew Sobolewski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł