Aktualności
Poznaj swoich przodków

Poznaj swoich przodków

1 listopada w portalu garwolin.org zostanie opublikowana autorska praca Sebastiana Jędrycha „Ludzie z Garwolina i okolic 1610-1945”. Praca będzie zawierała skrupulatnie zindeksowane chrzty, śluby i zgony z archiwum parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Opracowanie składa się z trzech części. Każda z nich zawiera odpowiednio: chrzty, śluby i zgony odnotowane w parafii. Zakres chronologiczny pracy to lata 1610-1945, z tym że klauzula roku 1945 dotyczy jedynie zgonów; śluby zostały odnotowane do 1928 r., a chrzty do roku 1912. Ograniczenie czasowe wynika z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Docelowo poindeksowane będą zgony do czasów współczesnych, ale jest to jeszcze kwestią ustaleń z parafią.

W pracy będzie można znaleźć wszystkich mieszkańców miejscowości Budzeń, Czyszków, Czyszkówek, Dudka, Ewelin, Garwolin, Głosków, Goździk, Górki, Jagodne, Leszczyny, Łętów, Miętne, Niecieplin, Puznów, Rębków, Ruda Talubska, Sulbiny, Trąbki, Unin, Wola Rębkowska, Zawady, jak również mieszkańców innych miejscowości, których nie sposób tu wymienić. 

Więcej w papierowym wydaniu „EK”