Kultura
Poznając kulturę…

Poznając kulturę…

W ramach partnerstwa szkół licealiści z „Sikorskiego” udali się na wycieczkę do Niemiec.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim zwiedzili m.in. szkołę w Mühllenbeck, gdzie obserwowali lekcje języka niemieckiego, angielskiego, historii, informatyki i pracy-techniki. Wspólnie z gospodarzami przyrządzali też tradycyjne polskie potrawy, m.in. żurek i naleśniki z serem. Ponadto oglądali musical pt. „All you need is love!”, przygotowany przez kolegów z Niemiec, oraz wygrali turniej piłki siatkowej, pokonując dziewięć tamtejszych drużyn.

W Berlinie wycieczkowicze zwiedzali Deutscher Bundestag, przechodzili pod Bramą Brandenburską, podziwiali Uniwersytet Humboldta i inne zabytki. Na Berlińskiej Wyspie Muzeów zwiedzali ekspozycję Altes Museum, a w muzeum figur woskowych spotkali się z takimi osobistościami, jak: Barack Obama czy Angela Merkel. Wycieczka zakończyła się oglądaniem tarasów, ogrodów i pałacu Sanssouci w Poczdamie.

Wyjazd polskiej młodzieży do Niemiec był pierwszym w ramach podpisanego partnerstwa szkół. – Wymiana międzynarodowa młodzieży jest doskonałą okazją do doskonalenia znajomości języków obcych oraz poznawania kultury i obyczajów innych narodów. Mam nadzieję, że podobne inicjatywy będą podejmowane w przyszłości – twierdzi dyrektor liceum Krzysztof Adamowicz.

BZ