Region
Źródło: AWAS
Źródło: AWAS

Prawda zatriumfuje

Katastrofa smoleńska to największa tragedia po II wojnie światowej. Świat nie zna podobnego przypadku. Naszą powinnością jest zadbać o ujawnienie prawdy - powiedział poseł Jerzy Rębek na zakończenie Mszy św. sprawowanej 10 kwietnia w kościele pw. św. Anny i bł. Męczenników Podlaskich.

Mszę św. koncelebrowali: pallotyn o. Mariusz Leszko, proboszcz parafii ks. Henryk Och oraz ks. Szczepan Skorupski. Prowadzący rekolekcje parafialne o. M. Leszko przypomniał w kazaniu, że pomyślność ojczyzny buduje się nie poprzez kłótnie różnych grup, cwaniactwo, kombinatorstwo, ale przez mądrość, umiejętność wyboru tego, kogo słuchamy, komu dajemy przystęp do naszych uszu i serc.

– Jeśli dziś myślimy o ojczyźnie, kiedy widzimy w niej matkę, to powinniśmy się modlić i słuchać największego Proroka – Jezusa i tych, którzy przychodzą w Jego imieniu – zaznaczył kaznodzieja.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił chór Szkoły Podstawowej nr 2. Po nabożeństwie na prośbę księdza proboszcza głos zabrał poseł Jerzy Rębek. – Naszą powinnością jest zadbanie o ujawnienie prawdy – nie w duchu rewanżyzmu, nienawiści, ale modlitwy, wiary i wybaczenia. Jesteśmy głęboko przekonani, że prawda zatriumfuje – podkreślił w nawiązaniu do katastrofy smoleńskiej.

Bukiet złożony w hołdzie

Na zakończenie uroczystości z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół Wrzos kierowany przez Teresę Szczepaniuk. Zaprezentowane pieśni i utwory poetyckie poprowadziły słuchaczy drogami Golgoty Wschodu, przypominały o mordzie katyńskim i tragicznym losie zesłańców, mówiły również o najświeższej ranie ojczyzny – tragedii smoleńskiej.

– W waszym koncercie historia z jej tragicznymi wydarzeniami i umiłowanie ojczyzny splata się w jeden bukiet polskich kwiatów, takich jak z wyśpiewanej przed chwilą piosenki Jana Pietrzaka. Koncert to taki bukiet kwiatów złożonych w hołdzie męczennikom. Ich ofiara sprawi, że Polska zmartwychwstanie – powiedział na zakończenie proboszcz parafii pw. św. Anny ks. Henryk Och.

Anna Wasak