Aktualności
Prelekcje, gra i rysowanie

Prelekcje, gra i rysowanie

W najbliższym czasie w pięciu parafiach naszej diecezji będzie realizowany projekt „Droga do Boga”. Jest on skierowany do rodzin z dziećmi. Ma dotyczyć m.in. wspólnej modlitwy.

Spotkania odbędą się w radzyńskiej parafii Trójcy Świętej (30 czerwca), w Jedlance (14 lipca), w Wohyniu (11 września), w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej (15 września) oraz w parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie (6 października).
– Spotkania będą organizowane w niedzielne popołudnia. W każdym będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 rodzin. Zapraszamy te, które mają dzieci w wieku 5-12 lat. Poprzez te zajęcia pragniemy przybliżać wartości płynące z chrześcijańskiego wychowania, przekazać konkretne wskazówki i wzbudzić refleksję na temat modlitwy w rodzinie. Efektem pobocznym, który chcemy uzyskać, jest doświadczenie bliskości i pozytywnych emocji wśród członków rodziny – wyjaśnia Anna Stephan, współodpowiedzialna za projekt „Droga do Boga”. Dopowiada, że taki projekt dla rodzin miała w głowie już od dłuższego czasu.
– Myślałam o spotkaniach dla kilku rodzin, w jednym miejscu, których celem byłoby spędzenie ze sobą czasu w sposób wartościowy, najchętniej z wykorzystaniem jakiegoś narzędzia do komunikacji lub gry. Wzorem miały być rodzinne niedziele, jakie odbywały się w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie, które zawsze miały swoich odbiorców – opowiada. Gdy pojawiła się szansa na grant ewangelizacyjny, plany mogły się urzeczywistnić.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

AWAW