Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Premiera na początek

Owacjami na stojąco publiczność przyjęła ogólnopolską premierę „La Bombe”. Spektakl, wystawiony 25 września w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach, zainaugurował cykl ph. „Sztuka plus Komercja”.

Licznie zgromadzonych widzów oraz gości przywitali Artur Mydlak, dyrektor CKiS, oraz Hanna Śleszyńska, tegoroczny patron artystyczny. - Idea festiwalu opiera się na ośmiu sztukach konkursowych. Po każdej z nich publiczność bierze udział w głosowaniu. Powołana specjalnie komisja konkursowa również ocenia spektakle - tłumaczył A. Mydlak. Z kolei H. Śleszyńska przyznała, że wielokrotnie gościła na siedleckiej scenie, ale pierwszy raz występuje w roli patrona. - Czuję się zaszczycona i dziękuję za ten przyjemny obowiązek. Formuła festiwalowa jest mi dobrze znana. Pragnę więc dziś po raz kolejny przytoczyć słowa piosenki z polsko- czeskiej komedii, którą tu kiedyś zagrałam: „Bo teatr jest lustrem, w nim przegląda się świat.

Nie myśl o jutrze, kiedy aktor dziś gra starą baśń o miłości, lub zdradzie czy łzach. Zamknij oczy na chwilę i marz…”. Poddajmy się urokowi teatru! Mam nadzieję, że szczęśliwie, w zdrowiu i radości, będziemy zamykać ten festiwal w połowie grudnia – mówiła.

 

Historia z zaskakującym finałem

W komedii wyreżyserowanej przez Sambora Czarnotę zobaczyliśmy Katarzynę Glinkę, Marię Wieczorek, Radosława Pazurę i Michała Rolnickiego. „La Bombe” to zabawna historia małżeństwa, które podczas urlopu na malowniczej Korsyce próbuje odbudować i wzmocnić swój związek. Wydarzenia nabierają tempa wraz z pojawieniem się młodziutkiej opiekunki do dzieci. Zaczyna się pełna niedomówień intryga. Całość podsyca wybuchowa i chorobliwie zazdrosna pani domu… „La Bombe” to historia z zaskakującym finałem, która może dotyczyć wielu z nas. To śmiech przez łzy, poczucie bezsilności i eksplozja radości. Warto obejrzeć!

 

Otwarci na nowości

S. Czarnota po zakończonym spektaklu tłumaczył, dlaczego na miejsce premiery wybrał właśnie Siedlce. – Jesteście państwo niezwykle otwarci na nowości, oddani, nietuzinkowi – przekonywał aktor i reżyser, dodając: – Wybierając tekst i angażując wspaniałych artystów, w pierwszej kolejności myślę o tych, dla których tworzę – widowni. Cieszymy się, że mogliśmy dać wam radość, wzruszenie, emocje. To dla nas zaszczyt i ogromne szczęście. Taka jest też istota teatru. Mamy nadzieję, iż nasza „La Bombe” nie pozostanie obojętna w pamięci publiczności.

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” zobaczymy wkrótce „Wieczór panieński plus” z Katarzyną Skrzynecką, Tomaszem Bednarkiem, Stefanem Terrazzinem (23 października – spektakl konkursowy) oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły na plakatach oraz stronie www.ckis.siedlce.pl. Zapraszamy!

IZU