Sport
Problemy na drodze

Problemy na drodze

Radzyńskie Orlęta przegrywają w Łęcznej 1:5 i nie docierają na mecz w Krakowie z Hutnikiem.

W niedzielne popołudnie zespół Marka Majki miał zagrać z Hutnikiem w Krakowie. Niestety radzynianie nie dotarli na to spotkanie ze względu na utknięcie w korku, który był spowodowany wypadkiem. Ekipa z Radzynia poinformowała gospodarzy, że się spóźni, docierając na stadion Hutnika o 18.00 (mecz miał się rozpocząć o 17.00). Sędziowie po odczekaniu regulaminowego czasu (15 minut) odgwizdali jednak koniec spotkania. Jakie będą dalsze losy tego pojedynku, zdecyduje Wydział Gier i Ewidencji LZPN, który prowadzi rozgrywki. Należy nadmienić, że zawodnicy Orląt na mecz w Krakowie udali się dzień wcześniej i zamieszkali w hotelu położonym około 80 m od Grodu Kraka (hotele w Krakowie i bliższej okolicy były zajęte).

Radzynianie nie zagrali w niedzielę, natomiast w tygodniu zmierzyli swe siły w Łęcznej z liderem rozgrywek, Górnikiem. Początek tej konfrontacji okazał się obiecujący dla Orląt, bowiem w 13’ Nieścior uzyskał prowadzenie. Odpowiedź niedawnego I-ligowca była błyskawiczna – 2 bramki Szymanka i Buźkiewicza w ciągu 10 minut praktycznie rozstrzygnęły losy meczu. Po przerwie gospodarze w dalszym ciągu dominowali i odnieśli przekonujące zwycięstwo 5:1. Aktualnie radzyńska jedenastka plasuje się na IX miejscu w tabeli, jednak w dalszym ciągu zachowuje szanse na znalezienie się w grupie zespołów, które uzyskają awans do nowej II ligi. Jednak jeśli chcą zrealizować swój cel, w najbliższych spotkaniach Orlęta muszą zacząć zdobywać punkty.

III LIGA grupa IV

26 kolejka:

Górnik Łęczna – Orlęta Radzyń Podlaski 5:1 (3:1) Bramki: Szymanek 18, 20, Buśkiewicz 28, Nazaruk 69, Michalak 86 – Neścior 13.

27. kolejka:

Hutnik Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski – odwołany (goście spóźnili się na zawody, sprawę wyjaśni Wydział Gier)

Pozostałe mecze: Kolejarz Stróże – Górnik Wieliczka 0:0; KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 3:4; Wisłoka Dębica – Górnik Łęczna 0:1; Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 2:0; Przebój Wolbrom – Resovia 2:1; Okocimski KS Brzesko – Wierna Małogoszcz 1:0; Naprzód Jędrzejów – Łada Biłgoraj 2:0; Pauzował: Hetman Zamość.

Andrzej Materski