Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Promienie układające się w namiot

Pomysł modlitwy za dzieci, który zrodził się przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Tarnowie, jest realizowany w kilku miejscach w kraju.

Wszystko zaczęło się od Dzienniczka s. Faustyny Kowalskiej. S. Marietta Kruszewska ZSJM, uczestnicząca kilka lat temu w konferencji na temat gender, zapamiętała przytoczone na zakończenie wykładu słowa s. Faustyny. Święta pisała o grupie dzieci, w wieku od pięciu do 11 lat: „Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: broń nas przed złem”. Dzięki tej inspiracji młoda zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego zaczęła tworzyć koła koronkowe. Są to grupy liczące dziewięć osób, które codziennie modlą się Koronką do miłosierdzia Bożego i odmawiają nowennę. - Jednocześnie pojawiła się myśl, aby modlić się za dzieci - mówi s. Marietta. - Założyłam Namiot miłosierdzia, czyli grupę modlitewną, której zadaniem jest bronić dzieci przez złem fizycznym i duchowym. Ta ochrona odbywa się na trzy sposoby: poprzez codzienną modlitwę Koronką do miłosierdzia Bożego, poszerzanie wiedzy na tematy związane z chrześcijańskim wychowaniem dzieci oraz różne inicjatywy podejmowane dla dobra dzieci.

Powołanie tego dzieła traktuję jako wypełnienie charyzmatu mojego zgromadzenia i realizowanie prośby Jezusa, jaką spisała św. s. Faustyna: modlitwy i czynów miłosierdzia.

Inicjatorka Namiotu miłosierdzia pytała młode matki, co sądzą o jej pomyśle. Odzew był pozytywny. Dziś pierwszy Namiot miłosierdzia liczy 27 osób, wśród których są kobiety, mężczyźni z polski, a także jeden Czech oraz brat zakonny z Białorusi. Namioty, które powstały także w Chełmie (diecezja lubelska) oraz w parafii Sokoły (diecezja łomżyńska), funkcjonują od kilku miesięcy. Zgodę na ich zakładanie s. Marietta uzyskała od matki generalnej w czerwcu 2018 r.

 

Modlitwa i uczynki miłosierdzia

Na obrazie Jezusa Miłosiernego z Jego serca wychodzą promienie: biały i czerwony. ...

Joanna Szubstarska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł