Aktualności
Promują Moniuszkę

Promują Moniuszkę

Pod koniec sierpnia Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego przy wsparciu finansowym ministerstwa kultury zainaugurowała projekt pn. „Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie”.

Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w 200 rocznicę jego urodzin w małych miejscowościach Lubelszczyzny. W ramach wydarzenia odbędzie się 15 kameralnych koncertów, podczas których będzie można usłyszeć m.in. m.in. pieśni pochodzące ze „Śpiewnika domowego”. Wszystkie

Spotkania poprowadzi dr Małgorzata Mierczak, polsko-austriacka śpiewaczka, muzykolog (doktorat na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu). 4 i 5 października artystów biorących udział w projekcie będzie można podziwiać w sali klubu Gminnego Ośrodka Kultury w Sitniku, 6 października – w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, 11 października – w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach, zaś 13 października – w Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

MLS