Aktualności
Propozycja zagospodarowania błoni

Propozycja zagospodarowania błoni

Urząd miasta podsumował wyniki sondy, która dotyczyła zagospodarowania błoni siedleckich. Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazły się: wybieg dla psów, kompleks odkrytych basenów i zadrzewienie pozostałego terenu.

Swoje pomysły siedlczanie zgłaszali drogą mailową od 21 kwietnia do 31 maja.

Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazły się: wybieg dla psów, kompleks odkrytych basenów letnich (takich jak w Łukowie) i zadrzewienie pozostałego terenu. Część mieszkańców zasugerowała pozostawienie błoni w obecnym stanie, dopuszczając ewentualnie wykonanie ścieżki rowerowej. Inni opowiedzieli się utworzeniem terenów wypoczynkowo-spacerowych z wytyczonymi ciągami pieszymi w postaci drewnianych pomostów, ekologiczno-dydaktycznymi ścieżkami, przy których znalazłyby się informacje o zwierzętach i roślinach, które można tam spotkać. Plusy tej inwestycji to mała ingerencja w środowisko, utrzymanie retencji wody oraz sprzyjanie różnorodności biologicznej.

Kolejny pomysł to ogród społeczny, czyli projekt edukacyjny podnoszący świadomość ekologiczną.

Siedlczanie wyszli też z propozycją powstania w tym miejscu nowoczesnego obiektu dla rolkarzy, deskorolkarzy, BMX, hulajnóg z basenowym skateparkiem, pumptrackiem i oznakowanymi alejkami dla amatorów rolek. Inne rozwiązania to utworzenie ogrodu japońskiego, parkingu, przestrzeni piknikowej z grillami, ławkami i oświetleniem, ścieżki spacerowej oraz pozostawienie terenu pod organizację targów i koncertów.

„W przeprowadzonej sondzie publicznej w sprawie większość propozycji mieszkańców dotyczyła utworzenia miejsca do aktywnego wypoczynku w bliskim sąsiedztwie przyrody, gdzie będą mogli spędzać czas, rozwijać swoje pasje i odpoczywać” – piszą w podsumowaniu urzędnicy.

DY