Aktualności
Przebudują ruchliwe skrzyżowanie

Przebudują ruchliwe skrzyżowanie

W centrum Parczewa powstanie rondo. Władze otrzymały potwierdzenie, że samorząd województwa lubelskiego zapisał na ten cel pieniądze w tegorocznym budżecie.

Rondo zaplanowano u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Kościelnej. Szacunkowy koszt jego budowy wraz z przebudową infrastruktury telekomunikacyjnej i linii elektroenergetycznych to ponad 2 mln 700 tys. zł. Ponad 1 mln 900 tys. zł ma na ten cel przeznaczyć samorząd wojewódzki, a po ok. 415 tys. zł – powiat parczewski oraz miasto i gmina Parczew. Oba samorządy – gminny i powiatowy – muszą przyjąć uchwały potwierdzające przekazanie środków województwu. W jego imieniu zarząd dróg wojewódzkich ogłosi przetarg na wykonanie robót i będzie je nadzorować.

Burmistrz Paweł Kędracki cieszy się, że wieloletnie starania przyniosły efekt i wierzy, iż budowa ronda wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych oraz pieszych w rejonie skrzyżowania o największym natężeniu ruchu w mieście. O tym, jak ważna jest ta inwestycja – zdaniem burmistrza – świadczą statystyki, z których wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat zanotowano w tej okolicy ok. 70 kolizji. – Dziękuję samorządowi województwa za uwzględnienie budowy ronda w tegorocznym planie inwestycyjnym, radnemu wojewódzkiemu Jerzemu Szwajowi za pilotowanie naszych postulatów na forum sejmiku oraz ks. prałatowi Tadeuszowi Lewczukowi za zaangażowanie i osobiste wsparcie naszej inicjatywy. Jestem przekonany, że inwestycja jeszcze w tym roku umożliwi poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców i polepszy komfort jazdy wszystkim kierowcom – podsumowuje Kędracki.

KO