Kościół
Źródło: Wydawnictwo Esprit
Źródło: Wydawnictwo Esprit

Przebudzić sumienia

Ceniona przez Kościół katolicki na Węgrzech s. Maria Natalia Magdolna to jedna z najbardziej niezwykłych mistyczek XX w. Przypomina nam o tym, jak wielką moc ma modlitwa i że koniecznym warunkiem życia chrześcijanina są pokuta i zadośćuczynienie.

S. Magdolna urodziła się w 1901 r. niedaleko Bratysławy. Od najmłodszych lat pragnęła wstąpić do klasztoru. Pragnienie to zrealizowała w wieku 17 lat. Od 1936 r. przebywała w klasztorze Dobrego Pasterza w Budapeszcie. Jej działalność wspierał kard. Józef Mindszenty, niezłomny w walce z komunizmem, dzisiaj Sługa Boży. Hierarcha potwierdził, że objawienia s. Marii dotyczące potrzeby aktów ekspiacji są autentyczne.

O prawdziwości wizji mistyczki przekonał się osobiście papież Pius XII, ratując dzięki nim swoje życie. Podczas II wojny światowej s. Magdolna przekazała Ojcu Świętemu wiadomość od Jezusa: papież miał zrezygnować z pobytu w Castel Gandolfo. Miasteczko zostało zbombardowane, a Pius XII ocalał.

 

Modlitwa, ofiara i post

W latach 1939-1943 węgierska mistyczka otrzymywała przesłania od Jezusa i Maryi. Mówili w nich o całym świecie, a także o losach Węgier zarówno sprzed II wojny światowej, jak i po niej. To był czas kiełkowania programu ekspiacyjnego narodu węgierskiego za popełnione grzechy, za które karą była II wojna światowa. Ów program mocno wspierał wspomniany kard. Mindszenty. Nie tylko zachęcał do modlitw w świątyniach, ale także zgodził się na budowę klasztoru poświęconego idei pokutnej. Z zapisków mistyczki wynika, że Chrystus i Maryja usilnie prosili siostrę, by zachęcała wszystkich ludzi do ofiarowywania swoich cierpień za grzeszników. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł