Aktualności
Przechodzą do historii

Przechodzą do historii

Twórcy takich przebojów, jak „Biały kielich”, „Ikar” czy „Słone śledzie” pożegnali się z fanami. Choć oficjalnie mówi się o zawieszeniu działalności zespołu, najprawdopodobniej był to już ostatni ich występ w historii.

Ogłoszona w sobotni wieczór, 23 marca, na deskach Oranżerii decyzja muzyków grupy Gravis zasmuciła miłośników ich twórczości.

Historia i osiągnięcia

Początki zespołu sięgają 2008 r. Jego ostatni skład tworzyli: Agnieszka Saczuk (skrzypce), Irmina Frąckiewicz (gitara), Krzysiek „Piorun” Idzikowski (wokal), Marcin „Ludi” Łuciuk (gitara), Łukasz „Ziomek” Hawryluk (bas, wokal), Rafał „Baton” Frąckiewicz (perkusja). Na oficjalnym fan page’u grupy czytamy, że ich muzyka to wypadkowa różnych gustów i inspiracji z dominującymi wpływami heavy i thrash metalu, co nie znaczy, że stronili od brzmień grunge’owych. Muzycy nie bali się również nowych aranżacji utworów z instrumentami klasycznymi, czego dowodem były… skrzypce. Do największych osiągnięć Gravis zaliczyć można wygraną przeglądu Moto Panther Czad 2011 oraz zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Rock w MOK 2012 w Międzyrzecu Podlaskim.

Jeśli trafi się okazja…

Tłumacząc powody zakończenia działalności, „Piorun” sugeruje, że od dłuższego już czasu każdy z członków zespołu szedł własną drogą. – Trudno jest zgrać się nam czasowo i spotkać na próbę, nie wspominając o koncertach. Jedni mieszkają w Warszawie, inni w Lublinie – zaznacza z uwagą, że niektórzy nawiązali nawet współpracę z zespołami w miastach, gdzie aktualnie przebywają. Krzysiek żywi jednak nadzieję, że jeśli tylko trafi się sprzyjająca okazja, jeszcze razem zagrają.

KN