Przed nami jeszcze dużo pracy
Już obecnie mogą oni liczyć na zaawansowaną ofertę terapeutyczną: chirurgiczną, radioterapeutyczną, na nowoczesne leczenie systemowe chemioterapią i lekami biologicznymi. Ponieważ SCO działa w strukturach całego szpitala wojewódzkiego, dysponuje szybkim i pełnym dostępem do badań obrazowych (tomografii komputerowej, usg, rezonansu magnetycznego) i pełnoprofilowej pracowni endoskopowej z niebagatelnym doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Pobraną podczas biopsji lub usuniętą operacyjnie tkankę nowotworową możemy poddać wszelkim niezbędnym badaniom: histopatologicznym, immunohistochemicznym czy genetycznym. Ruszające z końcem listopada pracownia PET-CT oraz zakład medycyny nuklearnej i zakład brachyterapii pokryją w pełni zapotrzebowanie pacjentów wschodniego Mazowsza na nowoczesną diagnostykę i leczenie.
Mieszkańcy regionu niepokoją się, że Siedleckie Centrum Onkologii, choć zostało otwarte rok temu, tak naprawdę wcale nie działa, a przynajmniej nie wszystkie jego elementy…
Takie postrzeganie Siedleckiego Centrum Onkologii (SCO), działającego od końca zeszłego roku, jest krzywdzące. Pierwsze zabiegi w oddziale chirurgii onkologicznej wykonaliśmy w grudniu 2018 r., zaś liczba zoperowanych przekroczyła 180. Dotychczasowe spektrum zabiegów obejmuje praktycznie wszystkie nowotwory przewodu pokarmowego i szeroką gamę zabiegów wykonywanych u chorych z rakiem piersi, raków i czerniaków skóry. Szeroko stosujemy procedurę biopsji wartowniczego węzła chłonnego wyznaczanego izotopem i lokalizowanego śródoperacyjnie tzw. gamma-kamerą. Część zabiegów w obrębie brzucha wykonujemy sposobem laparoskopowym. ...
JAG