Aktualności
Przede wszystkim drogi i hala

Przede wszystkim drogi i hala

Rozstrzygnięto już niektóre przetargi na naprawę dróg gminnych. Przygotowywane są także inne zadania zaplanowane do realizacji w tegorocznym budżecie. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zakończona zostanie największa budowla sportowa powiatu.

Początek wiosny oznacza w gminie Górzno rozpoczęcie okresu inwestycyjnego, który potrwa do późnej jesieni. Podpisane zostały już umowy na modernizację ulic: Tanecznej w Górznie, łączącej dwie wsie – Wólkę Ostrożeńską i Samorządki oraz we wsi Reducin. Na ponad 3 km wyremontowanych dróg położony zostanie dywanik asfaltowy. Rozstrzygnięty został też przetarg na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Rada gminy podjęła uchwałę o zakupie dwóch działek: w Kobylej Woli z przeznaczeniem na teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej oraz w Reducinie, która w niedalekiej przyszłości wykorzystana zostanie do rozbudowy placówki. – Budowa hali sportowej przebiega bez zakłóceń – powiedział Waldemar Sabak, wójt gminy. – Wszystko idzie w tym kierunku, aby ta inwestycja została oddana do użytku jeszcze w tym roku. Czekamy także na rozpatrzenie naszego dodatkowego wniosku, który został złożony do urzędu marszałkowskiego o zwiększenie dofinansowania tego przedsięwzięcia – dodał wójt.

Plany dotyczące naprawy drogi powiatowej z Górzna przez Samorządki do Żelechowa pokrzyżował brak dofinansowania z funduszy zewnętrznych. – Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ta inwestycja raczej nie będzie realizowana – przyznał wójt. I uzupełnił: – Zwróciłem się z prośbą do pana starosty, żeby maksymalnie dobrze przygotować dokumentację pod ewentualny wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który na pewno będzie składany na jesieni tego roku. Mam nadzieję, że wreszcie dojdzie do realizacji modernizacja tej drogi w 2017 r.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie inwestycji na drogach powiatowych przebiegających przez gminę. Przy udziale środków powiatowych i gminnych przeprowadzony zostanie remont drogi Górzno – Chęciny.

JAWA