Sport
Przegrali szansę

Przegrali szansę

Po porażce z AZS UW Wilga nie zagra w play-off kosztem Bzury Ozorków, której rywalem w półfinale będzie KPS Siedlce.

Takiego rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał w obozie klubu z Garwolina. Będący faworytem w konfrontacji z AZS UW siatkarze Wilgi przegrali z kretesem 0:3. Wydaje się, że stawka meczu (możliwość gry w play-off w przypadku wygranej za 3 pkt) sparaliżowała poczynania zespołu Wilgi. – Miałem wiele obaw przed tym meczem – powiedział nam jeden z dwójki trenerów, Grzegorz Głowacki. – Obserwując zawodników na treningach zauważyłem, że po wygranej w Olsztynie tydzień temu wyraźnie „zeszło z nich powietrze”. Garwolinianie w porównaniu z AZS byli cieniem drużyny i nie potrafili pokazać wszystkich umiejętności, na co ich stać. Dotychczasowa najsilniejsza broń zespołu z Garwolina – zagrywka została zneutralizowana przez drużynę ze stolicy. Bardzo dobre przyjęcie ekipy prowadzonej przez trenera Edwarda Skorka zaowocowało wiktorią w spotkaniu na garwolińskiej hali. Siatkarze z Warszawy mieli też o co walczyć, bowiem grali o ligowy byt. Wilga straciła więc szansę na awans do gry w play-off. Zamiast Wilgi z KPS Siedlce w półfinale play-off zagra Bzura Ozorków. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane 12 i 13 marca w Siedlcach. Drużyny zagrają do trzech zwycięstw. W drugim półfinale Camper Wyszków zmierzy się z MOS Wolą Warszawa. Garwolińska Wilga zakończyła rozgrywki na piątym miejscu.


II liga mężczyzn

18 kolejka

Wilga Garwolin – AZS Uniwersytet Warszawski 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

Wilga: Poinc, Pierzchalski, Żuber, Sokołowski, Postek, Rosłaniec, Wykowski (libero) – Grzelecki, Żyłkowski, Górecki, Szyćko, Kozłowski. Trenerzy: Głowacki, W. Poinc.

Pauza: KPS Siedlce.

Pozostałe wyniki: Pronar Hajnówka – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3, Camper Wyszków – AZS UWM Olsztyn 0:3, MOS Wola Warszawa – Bzura Ozorków 2:3.

Andrzej Materski