Rozmowy
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Przekazujmy Dobrą Nowinę

Rozmowa z ks. dr. Markiem Weresą z Biura Prasowego Diecezji Siedleckiej.

W sobotę 4 lutego Centrum Charytatywno-Duszpasterskie w Siedlcach będzie miejscem szkolenia medialnego organizowanego przez Biuro Prasowe Diecezji Siedleckiej we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim. Skąd pomysł tej inicjatywy?

Pomysł ma tak naprawdę kilka źródeł. Zaczynając od początku - ewangeliczne wezwanie: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” jest stałem wezwaniem dla nas, ludzi wiary, abyśmy włączyli się w misję głoszenia Ewangelii. Dziś musi dokonywać się to także na kontynencie cyfrowym.

A jeśli mamy tam być jako reprezentanci Kościoła siedleckiego – przez strony parafii, wspólnot, ruchów, instytucji czy nasze prywatne profile – musimy robić to kompetentnie, dbając o właściwe (oparte na prawdzie), profesjonalne kreowanie wizerunku i systematyczną, zaplanowaną komunikację. Komunikację, która w swych działaniach będzie właściwie wykorzystywać wszystkie funkcje i funkcjonalności, jakie dają media społecznościowe.
Drugim impulsem jest całe bogactwo Kościoła płynące z nauczania i praktyki w zastosowaniu środków społecznego przekazu. Niczym echo powinny do nas wracać słowa papieża Pawła VI: „Kościół byłby winny przed swoim Panem, gdyby nie używał tych potężnych pomocy, które ludzki umysł coraz bardziej usprawnia i doskonali”. Kolejnym wektorem jest to, na co Kościół wskazywał w zasadzie jako jedna z pierwszych instytucji, czyli kwestia potrzeby edukacji medialnej odbiorców i ludzi mediów.
I ostatnia – najnowsza sprawa, która wynikła na pierwszym, wrześniowym spotkaniu. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł