Przełamali trudności

Radzyńskie Orlęta zwyciężyły, grając w mniejszym składzie. Podlasie Biała Podlaska na własnym boisku przerwało passę niepowodzeń.

W 10 kolejce rozgrywek Orlęta, jak i Podlasie zasłużyły na słowa pochwały. Nie tylko za wygrane, ale także za okoliczności, w jakich wygrały.

Dziesięciu wspaniałych

Radzynianie, mimo że przez 80 minut grało ich dziesięciu, potrafili pokonać Stal Sanok, a bialczanie wygrali na własnym boisku po raz pierwszy od niespełna roku. Spotkanie Orląt ze Stalą zaczęło się źle dla gospodarzy, bowiem już w 9 min bramkarz Krzysztof Stężała dostał czerwoną kartkę za faul na zawodniku gości Bartoszu Ząbkiewiczu. Jego zmiennika Fabiana Cioka z rzutu karnego pokonał Piotr Łuczka. Mimo straty jednego zawodnika gospodarze nie załamali się i po przerwie w ciągu około 20 min zdobyli trzy bramki po strzałach Tomasza Tymosiaka, Piotra Zmorzyńskiego i Mateusza Łakomego. Stal potrafiła odpowiedzieć golem dopiero w końcówce meczu.

Mają wygraną

Bialskie Podlasie w końcu przełamało prawie roczny okres bez wygranej na własnym boisku. Ofiarą bialczan stała się Lublinianka Lublin. Podlasie przez cały mecz miało przewagę i dyktowało warunki gry. Goście praktycznie ograniczyli się do obrony i nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Pierwszego gola dla Podlasia zdobył z rzutu wolnego Adrian Jesionek, przymierzając z 20 m. Autorem drugiej bramki był Damian Leśniak.

III liga lubelsko-podkarpacka

10 kolejka

Podlasie Biała Podlaska – Lublinianka 2:0 (1:0). Bramki: Jesionek 24, Leśniak 68

Podlasie: Wasiluk – Szymański, Mirończuk, Konaszewski, Adamiuk, Gawroński, Jesionek, Jarzynka, Sawtyruk (72 Dudek), Lesiuk (70 Kocoł), Leśniak (85 Gromysz). Trenerzy: Więcierzewski i Jekimow.

Orlęta Radzyń Podlaski – Stal Sanok 3:2 (0:1). Bramki: Tymosiak 46, Zmorzyński 54, Łakomy 65 – Łuczka 10 k.

Orlęta: Stężała – Komar, Leszkiewicz, Kazubski, Łakomy, Grajek (84 Ptaszyński), Pliszka (10 Ciok), Król (77 Struk), Zmorzyński, Tymosiak, Hołoweńko (70 Rusiecki). Trener: Panek.

Pozostałe wyniki: Karpaty Krosno – Izolator Boguchwała 1:3, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Avia Świdnik 2:1, Hetman Zamość – Polonia Przemyśl 2:2, JKS 1909 Jarosław – Chełmianka Chełm 1:0, Sokół Sieniawa – Stal Kraśnik 4:0, Omega Stary Zamość – Resovia 0:4. Pauza: Orzeł Przeworsk