Sport
Przewaga topnieje

Przewaga topnieje

Siedlecka Pogoń przegrała wysoko drugi mecz z rzędu i jej przewaga nad trzecim zespołem w tabeli zmalała do sześciu punktów.

Przegrana Pogoni 1:5 w poprzedniej kolejce z Legionovią traktowana była jako wypadek przy pracy i skutek zmęczenia spowodowanego rozegraniem trzech spotkań w ciągu sześciu dni. W meczu z Olimpią Zambrów sympatycy zespołu z Siedlec liczyli więc na pełną rehabilitację ich pupili oraz zdobycie tak ważnego w walce o awans kompletu punktów.

Tymczasem oczekiwania nie pokryły się z rzeczywistością i Pogoń po słabym występie przegrała aż 0:3. Pierwsza cześć meczu była bezbarwna w wykonaniu obu zespołów i nie zapowiadała klęski gospodarzy po przerwie. Goście rozbili Pogoń w ciągu 9 min, strzelając trzy bramki po wyraźnych błędach defensorów z Siedlec. Goli w bramce Pogoni mogłoby być więcej, gdyby nie indolencja strzałowa gości oraz dobra postawa bramkarza gospodarzy Jacka Kozaczyńskiego. Siedlczanie, którzy zagrali fatalnie w defensywie, ustępowali rywalom pod względem szybkości, dynamiki i agresywności. Tak naprawdę stworzyli jedną klarowną okazję bramkową, kiedy to Łukasz Zaniewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.


II liga wschodnia

29 kolejka

Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 0:3 (0:0). Bramki: Zapolnik 47, Grzybowski 52, 56.

Pogoń: Kozaczyński 8 – Ł. Wójcik 3 (55 Zaniewski 3), Rodak 4, Urbański 3, Ratajczak 4, Odunka 5 (46 Guzek 3), Dziubiński 4, K. Wójcik 4, Tomalski 3 (60 Stromecki 3), Wocial 3 (46 Więzik 3), Demianiuk 5. Trener: Purzycki.

Pozostałe wyniki: Motor Lublin – Pelikan Łowicz 2:2, Limanovia Limanowa – Wisła Puławy 2:2, Radomiak Radom – Stal Mielec 2:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Elbląg 1:2, Stal Rzeszów – Znicz Pruszków 2:0, Concordia Elbląg – Legionovia Legionowo 1:2, Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 0:3, Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 1:2, Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków 4:0

Andrzej Materski