Aktualności
Przez błoto i kurz

Przez błoto i kurz

Mieszkańcy ul. Adamki w Międzyrzecu Podlaskim już od kilku lat proszą władze miasta o utwardzone drogi. Jednak mija rok za rokiem, a ulica, jak była miękka i błotnista, tak jest.

Zdesperowani ludzie już dwa razy odwiedzili urząd miasta. Najpierw, 12 kwietnia, rozmawiali z zastępcą burmistrza Tadeuszem Ługowskim oraz naczelnikiem wydziału strategii i rozwoju Krzysztofem Krawcem. Kilka tygodni później przyszli na sesję, by poinformować o swoim problemie radnych. Skutki rozmów już widać, jednak nie zadowalają one zbulwersowanych ludzi.

Rozmowa z T. Ługowskim i K. Krawcem przebiegała w dość nerwowej atmosferze. Wiosną, jak zwykle, stan gruntowych dróg jest kiepski, więc mieszkańcy ul. Adamki, którzy poprosili władze o spotkanie, byli bardzo rozżaleni. Towarzyszył im radny Ryszard Łuciuk, który wielokrotnie już wnioskował o zabezpieczenie w budżecie środków na remont tej ulicy. – Proponowałem, żeby przeznaczyć na tę inwestycję 500 tys. zł zaplanowane na bulwar nad Krzną. Przekonywałem do tego pomysłu kolegów z klubu, jednak nie udało się. Może dlatego, że do niego nie należę – mówi radny.

Więcej w papierowym wydaniu “EK”

BZ