Diecezja
KS. MAREK WERESA
KS. MAREK WERESA

Przez codzienność do nieba

12 maja w parczewskiej bazylice odbyła się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Spotkanie było połączone z inauguracją peregrynacji relikwii i obrazu bł. Rodziny Ulmów po naszej diecezji.

Zjazd odbył się pod hasłem „Świętość w codzienności”. Zgromadzonych w świątyni powitał ks. dr Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin. Kolejnym punktem była instalacja relikwii i Msza św. celebrowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. W homilii ordynariusz odniósł się do hasła pielgrzymki. - Kiedy patrzymy na życie rodziny Ulmów, zauważamy, jak ważna jest nasza codzienność.

W niej dokonują się rzeczy nadzwyczajne, które dla wierzących w Jezusa stają się jednocześnie zwyczajne. Taka sytuacja może się zdarzyć tylko w rodzinach zakorzenionych w swojej codzienności w Chrystusie i prowadzonych do Niego przez Ducha Świętego – zauważył biskup.

Pasterz Kościoła siedleckiego przypominał, że żyjąc na co dzień Ewangelią i Duchem Świętym, jesteśmy zdolni do życia miłością, która wyraża się w pokorze, czyli stawaniu w prawdzie o tym, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

 

Tylko rodzice!

W homilii bp K. Gurda wyliczał elementy codzienności życia Ulmów, przez które rodzina z Markowej budowała swoją świętość. – Oni czuli się odpowiedzialni za swoje dzieci, za ich katolickie wychowanie, za przygotowanie ich do mądrego życia. Po narodzinach każde przynosili do kościoła, by przyjęło chrzest. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł