Aktualności
Przez Maryję do Jezusa

Przez Maryję do Jezusa

„W Twoje dłonie Maryjo” to tytuł rekolekcje zawierzenia rodziny, które rozpoczną się w sobotę 3 października w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

Spotkania modlitewne odbywać się będą zawsze w pierwsze soboty miesiąca, o 9.00, i potrwają do marca następnego roku. W programie znajdzie się Różaniec wynagradzający, Msza św., konferencja formacyjna, przygotowanie do aktu zawierzenia rodziny i spotkanie braterskie. Rekolekcje mają przygotować wiernych do ważnej chwili, jaką będzie akt zawierzenia rodziny Panu Jezusowi przez ręce Maryi.

– Dzisiejsze czasy niosą wiele zagrożeń, które są często powodem rozpadu małżeństw i całych rodzin. Dlatego pragniemy zawierzyć i oddać naszych bliskich Sercu Zbawiciela i Maryi. Również tych, którzy nie czują potrzeby bycia blisko Pana Boga, nie mają potrzeby modlitwy małżeńskiej, rodzinnej czy są daleko od wspólnoty Kościoła – czytamy w zaproszeniu do udziału w rekolekcjach. – Pragnieniem naszym jest, aby te rekolekcje pomogły jeszcze bardziej poznać i pokochać Matkę Bożą, by Ona przez ten czas prowadziła do Jezusa. W Jej dłonie w akcie szczególnego oddania pragniemy zawierzyć nasze rodziny, które tak bardzo potrzebują łaski Bożej. Dlatego chcemy przemierzyć najpiękniejszą z dróg do naszego Zbawiciela – razem z Maryją – tłumaczy ks. Grzegorz Suwała, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela. Ks. G. Sywała.

W rekolekcjach może uczestniczyć każdy kto ma pragnienie serca, by oddać swoją rodzinę Bogu; aby przez ten akt zawierzenia na jego bliskich spłynął ogrom łask. By życie rodzinne stawało się coraz bardziej Bożym, a więc i szczęśliwym. – Zapraszamy tych, którzy, którzy stali się już Niewolnikami Jezusa w Maryi, i tych, którzy mają to pragnienie. Te rekolekcje to dar Matki Bożej na trudne czasy, który – ufamy – pobudzi serca wielu do osobistego zawierzenia się Jezusowi przez ręce Niepokalanej na początku przyszłego roku, bo i taka możliwość będzie w parczewskim sanktuarium – tłumaczą duszpasterze.

Bliższe informacje wraz z plakatem można odnaleźć na stronie internetowej www.bazylikaparczew.pl.

LI