Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Przez życie na obcasach

Przystąpienie do projektu „Aktywne kobiety - na obcasach przez życie” stało się dla uczestniczek szansą zawalczenia o swoje pasje. Panie zgłębiały tajniki dbałości o urodę oraz uczyły się niwelować stres. Egzamin z integracji zaliczyły na sześć!

Warto było? Iwona Kamińska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przesmykach, i Joanna Korycińska, koordynator projektu, nie mają wątpliwości. – Udział w akcji umożliwił spędzenie wolnego czasu w sposób twórczy. Ważnym elementem spotkań było też budowanie poczucia wspólnoty i rozbudzenie zainteresowania sprawami lokalnymi – tłumaczą.

Projekt „Aktywne kobiety – na obcasach przez życie” wystartował 1 stycznia. Adresatkami realizowanej przez GBP inicjatywy były panie powyżej 35 roku życia zamieszkujące tereny wiejskie. – W przedsięwzięciu udział brały głównie nieaktywne zawodowo mieszkanki gminy Przesmyki. Grupa liczyła około 40 osób – wyjawia koordynatorka akcji. Dodaje, że odbywające się w wiejskiej świetlicy w Łysowie zajęcia miały charakter otwarty – wstęp na nie mieli więc wszyscy zainteresowani!

Lekcja stylizacji

Wykłady oscylujące wokół tematu zdrowego stylu życia, sesje szkoleniowe, zajęcia prowadzone przez psychologa – pomysłów było wiele, a każdy z nich trafiał w gust uczestniczek projektu. Dużym zainteresowaniem wśród kobiet – co akcentuje I. Kamińska – cieszyły się warsztaty z wizażu i autoprezentacji. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł