Sport
Przygotowania do jesieni

Przygotowania do jesieni

Beniaminek II ligi wschodniej - Pogoń Siedlce w ostatnim tygodniu rozegrał dwa mecze kontrolne. W pierwszym spotkaniu przeciwko III-ligowemu Ruchowi Wysokie Mazowieckie siedlczanie testowali aż 14 zawodników.

 

II liga

Pogoń Siedlce

 W zespole prowadzonym przez Grzegorza Wędzyńskiego testowanych było: trzech zawodników z Nigerii, Turek, Brazylijczyk oraz Ukrainiec. Na murawie zameldowali się m.in.: Adam Czerkas, Marek Lendzion (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Sebastian Janusiński (Legionovia Legionowo), Mariusz Unierzyski (Dolcan Ząbki), Dirceu (Korona Kielce), Maciej Domański (Stal Mielec) i Hubert Świder (Młoda Korona Kielce). W tym meczu siedlczanie wygrali 2:1, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Pucyk oraz zawodnik gości, który skierował piłkę do własnej bramki. W sobotę Pogoń miała zagrać z I-ligowym Kolejarzem Stróże, ale zespół ten w ostatniej chwili zmienił miejsce zgrupowania i zamiast do Zimnej Wody k. Łukowa wybrał się do Zakopanego. Siedlczanie zagrali mecz więc z V-ligową Wilgą Garwolin. W tym meczu przez pierwsze 45’ szansę na pokazanie się dostali zawodnicy rezerw i wynik do przerwy brzmiał 2:1 dla garwolinian. Po zmianie stron Pogoń wyszła optymalnym składem i ostatecznie wygrała 4:3.

Sparingi:

Pogoń Siedlce – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0, 2:0)

Bramki: samobójcza 23, Pucyk 34 – Kułkiewicz 67

Mecz rozgrywano 3×30 minut

Pogoń Siedlce – Wilga Garwolin 4:3 (1:2) Widzów: 200. Bramki: Agu 11, Fedosenko 56, Marczak 58, Dirceu 63 – zawodnicy testowani 21, 33, 81 (k.)

Znają terminarz

PZPN ustalił terminarz rozgrywek II ligi wschodniej na sezon 20011/12. Pogoń Siedlce na początek rozgrywek zagra z OKS-sem Olsztyn w Siedlcach 23 lipca, o 17.00. W drugiej kolejce, 30 lipca, siedlczan czeka wyjazd lub pauza (decyzję w tej sprawie podejmie PZPN), a w III kolejce, 6 sierpnia, również o 17.00, Pogoń zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

Na jesieni zostanie rozegranych 20 kolejek (ze względu na wcześniejsze zakończenie rozgrywek na wiosnę – EURO 2012). Rywalizacja na jesieni zakończy się 19/20 listopada. Na wiosnę start rozgrywek będzie miał miejsca 17 marca, a koniec 26 maja.

Bilety na II ligę

MKP Pogoń ustalił ceny i dystrybucję biletów na rundę jesienną sezonu 2011/12. Sprzedaż biletów w dniu meczu rozpocznie się dwie godziny przed spotkaniem. Na pierwsze spotkanie z OKS-em Otwock sprzedaż biletów odbywać się będzie: 16 lipca w trakcje meczu sparingowego ze Startem Otwock, od 16.00 do 19.00 w kasie biletowej na Stadionie przy ul. Jana Pawła 2a; po 18 lipca – od poniedziałku do czwartku, od 10.00 do 18.00, w sklepie Defenders (ul. Wojskowa 11); w siedzibie OZPN (ul. 3 Maja 28) – od poniedziałku do czwartku, w godz. 10.00-15.00 oraz siedzibie klubu (ul. B. Prusa 6) – od poniedziałku do czwartku, w godz. 10.00-15.00 oraz w w/w miejscach w piątek, od 10.00 do 14.00. Przedsprzedaż karnetów odbywać się będzie jedynie od 18 lipca w siedzibie klubu, od poniedziałek do piątku, w godz. 9.00-15.00. Warunkiem nabycia biletu jest okazanie dowodu tożsamości z numerem PESEL. Klub zwraca się z prośbą o to, by ze względów organizacyjnych nabywać bilety jak najwcześniej.

Cena biletów:

• bilet normalny 12 zł,

• bilet ulgowy 6 zł (kobiety, emeryci, renciści, studenci do 26 lat, uczniowie, za okazaniem ważnej – podstemplowanej legitymacji wraz ze zdjęciem uprawniającej do zniżki)

Cena karnetów:

• karnet normalny 90 zł – sektor C3, D3

• karnet ulgowy 60 zł – sektor C3, D3

• karnet VIP 500 zł (na cały sezon) – sektor VIP, C

• karnet dla kibiców grupy zorganizowanej 70 zł – sektor F3

III liga

Orlęta Radzyń Podlaski

Pod wodzą nowego szkoleniowca Zbigniewa Grzesiaka piłkarze Orląt Radzyń rozpoczną przygotowania od treningu 11 lipca. Będą się one odbywać na miejscu, w Radzyniu. Zarząd podejmie decyzję, czy zespół weźmie udział w zgrupowaniu dochodzeniowym na własnych obiektach. Trener Grzesiak chce przede wszystkim poznać piłkarzy, którzy wywalczyli awans do III ligi. Co do wzmocnień, to w Orlętach pojawi się trzech-czterech nowych piłkarzy. Wiadomo, że w zespole nie będzie występował Rafał Wej, który zakończył karierę, a Łukasz Jędruszczak ze względu na kontuzje został wyłączony z gry na bliżej nieokreślony okres.

Sparingi:

16 lipca – Bogdanka Łęczna 20 lipca – Motor Lublin, 23 lipca – Lewart Lubartów, 27 lipca – Tomasovia Tomaszów Lubelski, 30 lipca – Wieniawa/Lublinianka, 6 sierpnia – Mazur Karczew

Podlasie Biała Podlaska

7 lipca bialczanie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym treningu udział wzięło 21 zawodników grających w ubiegłym sezonie w Podlasiu: Konrad Jaszczuk, Łukasz Chalimoniuk, Łukasz Sawtyruk, Michał Sobiczewski, Mateusz Bojarczuk, Paweł Komar, Tomasz Gawroński, Łukasz Mirończuk, Piotr Litwiniuk, Wojciech Hołoweńko, Damian Leśniak, Adrian Jesionek, Rafał Adamiuk, Karol Jakubowski, Dmitrij Jekimow, Arkadiusz Maksymiuk, Marcin Szpański, Michał Magier, Jakub Daniluk i Kacper Dębek. Dobrą informacją jest obecność na treningu dwójki rekonwalescentów – Magiery i Litwiniuka. Oprócz nich ćwiczyli dwaj piłkarze, który w ubiegłym sezonie grali w juniorach starszych TOP-u 54 – obrońca Grzegorz Budziński i pomocnik Norbert Rozsa. Na pierwszy obóz do Tomaszowa Lubelskiego bialczanie wyjeżdżają 20 lipca.

Sparingi:

16 lipca – Orlęta Łuków (IV liga), 23 lipca – Izolator Boguchwała (III liga), 26 lipca – Unia Nowa Sarzyna (III liga), 27 lipca – Huczwa Tyszowce (IV liga), 29 lipca – Roztocze Szczebrzeszyn (IV liga), 6/7 sierpnia – Orlęta Radzyń Podlaski (III liga), 10 sierpnia – Podlasie II

IV liga

Orlęta Łuków

13 lipca Orlęta Łuków rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Od 22 do 30 lipca drużyna będzie przebywała na zgrupowaniu w Zimnej Wodzie, gdzie będzie skoszarowana. W kadrze zespołu prawdopodobnie zajdą spore zmiany; z drużyny odejdą z różnych względów: Michał Szewczak, Grzegorz Orzyłowski, Marcin Adamiak, Michał Kmieć, Piotr Fortuna, Łukasz Kiryło. Natomiast klub czyni starania o pozyskanie dwóch defensorów, akces do gry w zespole zgłaszają Marcin Kasak (Sokół Adamów) i Kamil Kopeć (wychowanek Orląt grający ostatnio w ŁKS Łazy).

Sparingi:

16 lipca – Podlasie Biała Podlaska, 20 lipca – Bogdanka II Łęczna, 23 lipca – Ruch Ryki, 27 lipca – Mazur Karczew, 30 lipca – Tomasovia Tomaszów Lubelski, 6 sierpnia – Polesie Kock

Podlasie II Biała Podlaska

6 lipca odbył się casting do drużyny Podlasia II, na którym stawiło się 24 zawodników. Podlasie II rozpoczęło tym samym przygotowania do sezonu, który zaczyna się wyjątkowo wcześnie, bo już 20 lipca. Tego dnia rezerwy Podlasia rozegrają mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski z Sokołem Sokółka.

Sparingi:

23 lipca: Tomasovia Tomaszów Lubelski (III liga), 7 sierpnia: Włodawianka Włodawa (III liga), 10 sierpnia: Podlasie I

Podlasie Sokołów Podlaski

14 lipca piłkarze beniaminka IV ligi mazowieckiej rozpoczęli przygotowania. Do rozgrywek przygotowywać się będą na obiektach OSIR-u. Odejście z klubu zgłosiło trzech piłkarzy: Cezary Rytel, Hubert Fabisiak oraz Marcin Gała. Ich miejsce zajmą piłkarze, którzy powracają z wypożyczenia z Zorzy Sterdyń. Poza tym do zespołu zostaną włączeni juniorzy z rocznika 1994. Oprócz tego klub ma wzmocnić się 1-2 piłkarzami z zewnątrz.

Sparingi:

20 lipca – Tajfun Jartypory, 23 lipca – MKS Mielnik, 27 lipca – Ostrovia Ostrów Mazowiecki, 30 lipca – ŁKS Łomża, 3 sierpnia – Huragan Wołomin, 6 sierpnia – Orlęta Łuków.

Andrzej Materski