Sport
Źródło: J
Źródło: J

Przygotowania do wiosny

IV-ligowa jedenastka z Siedlec swoje przygotowania rozpoczęła 8 stycznia. Zespół pod wodzą Przemysława Anusiewicza trenuje w Siedlcach do 23 stycznia. Następnie, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, Pogoń wyjedzie na zgrupowanie, które odbędzie się w Miliczu koło Kalisza.

Orlęta Łuków

Pierwszy trening przed rundą wiosenną  piłkarze Orląt przeprowadzili 10 stycznia.  Cały okres przygotowawczy łukowianie spędzą u siebie. Ze względu na koszty klub zrezygnował ze zgrupowania wyjazdowego. Za to w drugim tygodniu ferii szkolnych, prawdopodobnie od 6 do 13 lutego, piłkarze Orląt wezmą udział w obozie dochodzeniowym zorganizowanym na miejscu – w Łukowie. Kadra Orląt generalnie nie ulega zmianie. Klub myśli jednak o wzmocnieniu drużyny napastnikiem. Trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata. Jak twierdzi trener Zarzycki, jeżeli nie uda się go pozyskać, nic się nie stanie. Orlęta będą walczyć przede wszystkim o utrzymanie się w III lidze.         

Program sparingów: 24.01 – Lewart Lubartów, 31.01 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 4.02 – Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa), 7.02 – Górnik Łęczna, 11.02 – Podlasie Biała Podlaska, 14.02 – Nadarzyn, 21 .02 – Wisła Puławy, 28.02 – Mazur Karczew, 7.03 – Motor Lublin.

Huragan Międzyrzec Podlaski

Piłkarze z Międzyrzeca treningi rozpoczęli 12 stycznia. Huragan będzie przygotowywał się do sezonu na miejscu i w Szczytnie, dokąd zespół wyjedzie na zgrupowanie (do 13 lutego). W kadrze planowane są zmiany. Klub podziękuje za grę kilku piłkarzom, a na ich miejsce pozyska innych. W Huraganie zagra Robert Marciniak, który przechodzi z Sokoła Adamów, a do zespołu wraca… Ponadto Huraganowi prawdopodobnie uda się pozyskać kilku piłkarzy zza wschodniej granicy. Będzie to prawdopodobnie bramkarz, obrońca i napastnik. Jak podkreśla trener Huraganu Robert Różański, władze klubu chcą zrobić wszystko, by zapewnić drużynie jak najlepsze warunki przygotowań z myślą o tym, by Huragan utrzymał się  lidze.

Program gier kontrolnych Huraganu: 24 .02 – z Victorią Parczew, 31.01 – Dobryń, na obozie w Szczytnie z Granicą Kętrzyn i nieustalonym jeszcze rywalem, 22.02 – Podlasie Sokołów Podlaski, 29.02 – TOP 53 Biała Podlaska juniorzy, 7.03. – MKS Mielnik, 14.02 – Lutnia Piszczac.

Pogoń Siedlce

IV-ligowa jedenastka z Siedlec swoje przygotowania rozpoczęła 8 stycznia. Zespół pod wodzą Przemysława Anusiewicza trenuje w Siedlcach do 23 stycznia. Następnie, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, Pogoń wyjedzie na zgrupowanie, które odbędzie się w Miliczu koło Kalisza. Siedlczanie powrócą 31 stycznia i będą kontynuować przygotowania na miejscu. W przerwie zimowej działacze klubu z Siedlec zapowiadali zmiany w zespole. Z drużyną pożegnali się Piotr Ogórek i Jakub Biarda, którzy zagrają prawdopodobnie w Naprzodzie Skórzec. Do tego klubu być może zostanie również wypożyczony kolejny piłkarz zespołu Paweł Czarnecki. Nową twarzą jest Jarosław Krajewski wypożyczony z Mazoviii Mińsk Mazowiecki. Z zespołem trenuje też Piotr Baliński, ostatnio grający trener Amura Wilga, a także wychowankowie klubu: Przemysław Chomczyński, który wraca z Korony Kielce i Krzysztof Cabaj, występujący w Victorii Kałuszyn. W drużynie być może zagrają również występujący w rundzie jesiennej w Mazovii piłkarze z Czarnego Lądu: Emanuel i Gozi. Ponadto klub myśli o ewentualnym sprawdzeniu kolejnych dwóch piłkarzy z Afryki, którzy mają pojawić się w Siedlcach niebawem. Z grupy nowych nazwisk chciałby pozyskać od 2 do 4 piłkarzy.

Program sparingów Pogoni: 17.01 – Zryw Sobolew, 21.01 – Jagiellonia Białystok (Młoda Ekstraklasa), 31.01 – Znicz Pruszków, 7.02 – Narew Ostrołęka, 11.02  – Nadarzyn, 18.02 – Mazur Karczew, 21.02 – Sokół Adamów, 28.02 – Orlęta Radzyń, 7.03 – Piaseczno, 10.03 – Motor Lublin.

Andrzej Materski