Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Przyjaźń na zakręcie

Stosunki międzyludzkie bywają skomplikowane nie tylko w kwestii miłości, ale także w przyjaźni. Arystoteles powiedział, że to jedna z cnót. Należałoby oczekiwać, iż oprze się ona na zaufaniu, dostarczy radości, a także poczucia bezpieczeństwa. Jednak nie w każdym przypadku relacja okazuje się być zgodna z oczekiwaniami, podstępnie zatruwając życie na długie lata.

Były sobie bliskie, jak siostry. Ten sam kierunek studiów, przez lata wynajmowane wspólnie dwa pokoje. Zawsze mogły na siebie liczyć. Ania myślała, że nie ma takiej winy, jakiej by nie wybaczyła Kasi. Jednak gdy dowiedziała się, że jej przyjaciółka, opowiedziała o czymś, co wolała zatrzymać dla siebie, nie mogła w to uwierzyć. Pomyślała, że żałuje, iż w życiu nie jest tak łatwo jak na facebooku. Wystarczyłoby kliknięcie i usunęłaby Kaśkę z grupy przyjaciół.

Sukces, który boli

Kaśka zawsze była „tą lepszą”. Zamożni rodzice, markowe ubrania, zagraniczne wczasy, prywatna uczelnia. Anka, typ szarej myszki, zawsze kryła się za plecami innych. Konkretnie Kaśki. Tymczasem to ta szara myszka osiągnęła w życiu to, o czym druga zawsze marzyła. Dyplom wyższej uczelni, interesującą pracę i przystojnego męża, który może nie był zbyt przedsiębiorczy, ale za to dobry i wierny. W przyjaźni dziewczyn coś zaczęło szwankować właśnie wtedy, gdy Anka poznała Pawła i zaczęła odnosić sukcesy zawodowe. Nagle przestała być tą młodszą, neurotyczną, nieporadną i coraz rzadziej potrzebowała rad Kaśki.

„Ach, ta wasza faza zakochania” – komentowała związek Ani z Pawłem. Jemu mówiła: „Naciesz się tym stanem, bo wkrótce ci przejdzie”. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł