Kościół
Przyłącz się!

Przyłącz się!

Po raz kolejny na wigilijnych stołach w naszych domach zapłoną świece z logo Caritas. „Rozjaśnij dzieciom przyszłość” to hasło tegorocznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przed nami jubileuszowa, dwudziesta edycja akcji.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie.

– Jest to akcja, która gromadzi środki pomocowe – zaznacza ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. – Ich zdecydowana większość finansuje letni wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas.

Nie jest to jedyny cel. Dochód z dystrybucji świec przeznaczony jest ponadto na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach oraz na pomoc edukacyjną. – Odpowiadamy również na indywidualne prośby o wsparcie, a trzeba przyznać, że jest ich szczególnie dużo w okresie przedświątecznym – sygnalizuje ks. M. Bieńkowski. – Nasza świeca pomaga również dzieciom w Afryce: 10 groszy z każdej zakupionej świecy zasila fundusz pomocy dla tego kontynentu. Te pieniądze przekazujemy Caritas Polska, realizującej ten program – dodaje. ...

KL

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł