Aktualności
Przyłącz się!

Przyłącz się!

W ostatnią niedzielę wakacji, 26 sierpnia, Siedlce po raz kolejny staną się biegową stolicą Mazowsza. Tego dnia odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Siedleckiego Jacka.

Miasto opanują biegacze, ich rodziny i przyjaciele, a rzesze sympatyków tej dyscypliny wyjdą na ulice kibicować sportowym zmaganiom.

Tegoroczna odsłona biegu przebiegać będzie w wyjątkowej oprawie, w dużym stopniu dzięki wsparciu sponsora strategicznego wydarzenia – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. W tym roku uczestnicy pobiegną w „PGE 9. Biegu Siedleckiego Jacka”. Co więcej – w barwach biało-czerwonych. Idea przyświecająca tegorocznej imprezie, co podkreślają organizatorzy, to wspólne aktywne uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym wszyscy uczestnicy w pakiecie startowym otrzymają okolicznościową biało-czerwoną koszulkę techniczną.

Biegacze zmierzą się na kilku dystansach. Lubiący dłuższe dystanse będą mogli wybrać półmaraton. Start biegu już o 8.30. Trasa składa się z dwóch identycznych pętli, zaopatrzonych w punkty nawadniania i odżywcze, oraz kurtyny wodne. Niezawodni pacemakerzy pomogą biegaczom dotrzeć na metę w założonym czasie.

Na fanów szybkiego i krótkiego biegania czeka dystans o długości 5 km. To przyjemna, sprzyjająca „życiówkom” trasa z aktualnym rekordem 14 min 18 s dla mężczyzn i 16 min dla kobiet. „Piątka” to również idealny dystans dla osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę, których z roku na rok przybywa. Start biegu o 11.00. Na trasie znajdą się dwa punkty nawadniania i kurtyna wodna. Po raz pierwszy na tym dystansie pojawią się pacemakerzy.

Podczas Biegu Jacka nie zapomniano również o popularnej dyscyplinie nordic walking. Sympatycy marszu z kijkami zmierzą się na dystansie 5 km. Dużą popularnością cieszą się także biegi dla najmłodszych. Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od pięciu do 12 lat. Rywalizacja biegowa przebiegać będzie w sześciu kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Szalenie ważnym aspektem podczas „PGE 9. Biegu Siedleckiego Jacka” są zasady fair play, uczciwa i zdrowa rywalizacja. Chcąc zwrócić uwagę na rosnący problem dopingu w sporcie i zaznaczyć stanowczy sprzeciw wobec stosowania niedozwolonych substancji dopingujących, po raz kolejny wśród uczestników Biegu Jacka losowo zostaną przeprowadzone badania antydopingowe.

Co ważne, bieg Jacka jest finałowym etapem cyklu biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Po Wiązownie, Mińsku, Białej Podlaskiej i Platerowie do unikatowej kolekcji pięciu medali cyklu brakuje już tylko trofeum z Siedlec.

Zapisy na biegi już trwają na stronie www.biegjacka.pl.

HAH