Rozmowy
Źródło: SOSW.LUKOW
Źródło: SOSW.LUKOW

Przynagla nas Miłość

Rozmowa z s. Bożeną z łukowskiej wspólnoty Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Siostry pragną we wszystkim naśladować Pana Jezusa, który świadczył miłosierdzie na każdym kroku. Specyfiką charyzmatu jest służba ubogim: zarówno w ich potrzebach materialnych, jak i duchowych. Skoro Pan Bóg, stwarzając człowieka, powołał go do miłości i miłosierdzia, nie można nie odpowiedzieć na to wezwanie. Przynaglane miłością Chrystusa - i do miłości - siostry starają się realizować to wezwanie, pomagając z roztropnością człowiekowi słabemu i biednemu w wychodzeniu z trudnych sytuacji. Zgromadzenie ma charakter międzynarodowy, siostry pracują obecnie na całym świecie. Są też posyłane do pomocy biednym w ramach misji Ad Gentes.

Miłosierdzie, na które uwrażliwiał nas zakończony już Rok Jubileuszowy – wyznacza drogę tych, którzy podejmują dzieło zapoczątkowane przed 400 laty przez św. Wincentego a Paulo.

Historia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia sięga daleko w głąb dziejów Kościoła, Europy i Polski. Niemal cztery wieki temu ubogi francuski kapłan, ks. Wincenty a Paulo, przemierzając najbiedniejsze dzielnice ówczesnego Paryża, zatrzymał się przy żebraku wyciągającym rękę po chleb. Ksiądz z miłością i troską popatrzył na umęczoną twarz tego człowieka i w jego oczach doświadczył spojrzenia Chrystusowych oczu, proszących o pomoc. Nie można zapomnieć spojrzenia Jezusowych oczu. One angażują, przynaglają, wzywają. Ks. Wincenty poczuł się wezwany i całym sercem zaangażował się w pomoc ubogim Paryża. ...

LA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł