Aktualności
Przywrócenie dawnych przejść

Przywrócenie dawnych przejść

Do końca sierpnia wymienione będą dwie nieczynne kładki na Krznie. Inwestycja ma kosztować niespełna 700 tys. zł. Będą to ciągi pieszo- rowerowe o szerokości 1,5 m.

Ich lokalizacja pozostanie niezmieniona. Zadanie dotyczy kładek na przedłużeniu ul. Adama Mickiewicza i ul. Kąpielowej. – Do przetargu przystąpiły trzy przedsiębiorstwa. Jedna z ofert przekraczała proponowany koszt o prawie1 mln zł, a druga o ponad 1 mln zł. Wyłoniony przez nas wykonawca dysponuje najlepszym sprzętem i nie wspomaga się podwykonawcami – mówił podczas podpisania umowy prezydent M. Litwiniuk.

Budowa nowych kładek jest częścią dużego projektu zatytułowanego „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Biała Podlaska”. Jego wartość sięga ponad 28 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 15 mln zł. W ramach projektu do tej pory udało się m.in. zbudować sześć zatok autobusowych, zamontować tablice dynamicznej informacji pasażerskiej i zakupić pięć nowych autobusów. Projekt pozwolił też na zbudowanie dróg rowerowych i chodników wzdłuż ulic: Grunwaldzkiej, Piłsudskiego, Terebelskiej i Brzeskiej.

Firma, która wygrała przetarg, istnieje na rynku od 2006 r. Specjalizuje się w budowie większych i mniejszych konstrukcji mostowych na terenie całego kraju.

AWAW