Źródło: AM
Źródło: AM

Punkt bez goli

Siedlecka Pogoń w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła punkt. Po przegranej z Puszczą Niepołomice 0:1, zremisowała bezbramkowo z Pelikanem w Łowiczu.

W ostatnich dwóch spotkaniach Pogoń wzbogaciła swój dorobek punktowy w II lidze o 1 punkt. Najpierw siedlczanie przegrali na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 0:1, by kilka dni później wywieźć remis z Łowicza po potyczce z Pelikanem. W meczu z Puszczą siedlczanie zagrali dobrze przez pierwsze 10-15 min oraz ostatni kwadrans. Na początku meczu akcje ofensywne Pogoni prowadził Adam Czerkas, ale osamotniony niewiele zdziałał. Goście grając spokojnie i uważnie po przerwie wykorzystali błąd w defensywie gospodarzy i za sprawą Amerykanina Dawida Paula grającego w Puszczy zdobyli prowadzenie. Pogoń dopiero pod koniec mocniej zaatakowała, a do wyrównania mogli doprowadzić Hubert Kosim i Czerkas.

W meczu w Łowiczu Pogoń miała więcej z gry i stworzyła więcej okazji od gospodarzy. Niestety, tak jak w meczu z Puszczą zawiodła skuteczność. W pierwszej połowie okazji nie wykorzystali Czerkas, Mariusz Marczak i Dariusz Dadacz, który strzelał z dystansu. Po zmianie stron okazję zaprzepaścił Kosim, a faulu w polu karnym na tym piłkarzy nie zauważył arbiter zawodów.

II liga wschodnia

30 kolejka

Pogoń Siedlce – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramka: Paul 55

Pogoń: Kozaczyński 5 – Dadacz 4, Rogoziński 4, Rodak 4, Guzek 5, Kwiatkowski 4 (79 Demianiuk), Lendzion 4, Agu 5 (66 Paczkowski 3), Dziubiński 4 (57 Kosim 3), Steć 5 (80 Mudent), Czerkas 5. Trener: Szczechowicz.

Pozostałe wyniki: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Jeziorak Iława 3:1, Stal Stalowa Wola – Motor Lublin 0:1, Wisła Puławy – Resovia 1:2, Garbarnia Kraków – Pelikan Łowicz 0:0, Stal Rzeszów – Okocimski KS Brzesko 1:1, Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 2:2,

Pauza: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Znicz Pruszków.

31 kolejka

Pelikan Łowicz – Pogoń Siedlce 0:0

Pogoń: Kozaczyński 5 – Dadacz 4 (79 Mudent), Rogoziński 5, Rodak 5, Guzek 5, Kwiatkowski 5, Lendzion 5, Agu 6, Marczak 4 (68 Dziubiński 3), Steć 5 (88 Demianiuk), Czerkas 4 (23 Kosim 4). Trener: Szczechowicz.

Pozostałe wyniki:

Wisła – Puszcza 3:1, Stomil – Świt 1:0, Okocimski KS – Garbarnia 5:0, Resovia – Znicz 1:1, Motor – Jeziorak przerwany w 1 min przy stanie 0:0; goście zeszli z boiska, KSZO – Stal Rz. 0:3 (wo), Pauza: Stal S. W., Wigry