Diecezja
Źródło: RED.
Źródło: RED.

Radość i jedność

Karnawałowe zabawy rejonu siedleckiego Domowego Kościoła to już tradycja. Miejscem tegorocznej imprezy tanecznej stała się sala Gimnazjum nr 2 przy ul. Szkolnej w Siedlcach.

– Chcieliśmy połączyć bal z imieninami naszego moderatora ks. Mariusza Czyżaka – wyjaśnia Ewa Lipińska, współtworząca z mężem Tadeuszem parę rejonową DK. – Zaprosiliśmy oazę młodzieżową i przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. A także ks. Józefa Sobotkę, moderatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji siedleckiej, który poprosił o przygotowanie dodatkowych 15 nakryć dla młodych z Gręzówki. Co nas bardzo ucieszyło – potwierdzają, zaznaczając, że nie przez przypadek spotkanie wspólnot podczas balu zbiegło się z obchodzonym w Kościele Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Mimo iż część osób spotkała się po raz pierwszy, wszystkim dopisywała chęć do zabawy i humory. W imprezie uczestniczyło 100 osób. Oprócz ks. Czyżaka oraz ks. Sobotki, byli wikariusze parafii Bożego Ciała w Siedlcach: ks. Zbigniew Karwowski i ks. Sławomir Bylina oraz s. Agata Czajka, zakrystianka.

– Tego typu imprezy skupiają przedstawicieli różnych kół, regionów i parafii. By móc uczestniczyć w nich wymiennie, stara się nie organizować ich w tym samym czasie. O oprawę muzyczną tańców zadbał „prywatny” didżej – Piotr z Hołubli

A jakie są najbliższe plany DK? – Wkrótce mamy w naszej parafii dni skupienia, podczas których chcemy poruszyć temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Liczymy, że przybędzie nowych członków.

WA