Diecezja
Radość i smutek

Radość i smutek

W Białej Podlaskiej radość z punktów zdobytych przez Podlasie na początek IV ligi, a w Międzyrzecu oraz Adamowie smutek po przegranych Huraganu i Sokoła.

Jedenastka Podlasia, które w tym sezonie powinno się włączyć do walki o III ligę, zaczęła sezon od wygranej. Grając w Rejowcu, bialczanie zdołali pokonać miejscowa Spartę 1:0 po golu Damiana Guzka, który wykorzystał dokładne podanie Patryka Magiera. Oprócz sytuacji Damiana bialska jedenastka miała jeszcze inne okazje bramkowe, kiedy to po strzałach P. Magiera i Bala piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Trzeba dodać, że i Sparta mogła się z powodzeniem pokusić o bramki w tym meczu. Podlasie było w sumie bardziej dojrzałym oraz lepiej przygotowanym zespołem i to zadecydowało o jego zwycięstwie.

W Adamowie dużo sobie obiecywano po inauguracji rozgrywek. Wszyscy w obozie beniaminka liczyli oczywiście na 3 punkty w starciu ze Startem Krasnystaw. Nadzieje były przez godzinę, kiedy to końcowy wynik był sprawą otwartą. 2 gole zdobyte przez Start w 60. i 65. minucie praktycznie rozstrzygnęły losy meczu. Wprawdzie kiedy w 85. Stonio zdobył kontaktowego gola, odżyły nadzieje na remis, goście jednak szybko zdobyli trzecią bramkę i stało się jasne, że Sokół przegra.

Międzyrzecki Huragan pojechał na spotkanie z beniaminkiem Orionem w Niedrzwicy z nowym szkoleniowcem Robertem Róźańskim, który ostatnio prowadził Podlasie Biała Podlaska, a zastąpił na tym stanowisku dosłownie na tydzień przed rozpoczęciem ligi Mirosława Sobczaka, dotychczasowego trenera jedenastki Huraganu. W międzyrzeckim zespole nastąpiły też zmiany kadrowe. W tej sytuacji dyspozycja Huraganu była niewiadomą. Mecz w Niedrzwicy zaczął się fatalnie dla gości, którzy już po 10 minutach przegrywali 0:2, mimo że to oni mieli dobrą okazje na gola po sytuacji Matyjaska. Potem okazję miał jeszcze Leszkiewicz. Gdyby padły te bramki, to kto wie, jak zakończyłby się mecz? Huragan zagrał słabo w defensywie, co pozwoliło też zdobyć trzeciego gola Orionowi po błędzie golkipera Huraganu.

IV liga lubelska

I kolejka:

* Orion Niedrzwica Duża – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (2;0). Bramki: Golisz 6,10. Kucharski 71.

Huragan: Górski – Tusz, J. Szczepaniuk, Syta. Leszkiewicz, Filpek (61 Lesiuk), A. Szcepaniuk, Mazur (61 P. Dąbrowski), Matyjasek (46 A. Dabrowski), Kurowski (75 Ślusarski). Trener: Rózański.

* Sparta Rejowiec Fabryczny – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0). Bramka: Guzek 62.

Podlasie: Ekimow- Korneluk, Więcierzewski, Denisienia, Szendel, M. Magier (65 Litwiniuk), Gawroński, (78 Woroniecki) Bal, Guzek (82 Ł. Jaszczyński). P. Magier (89 T. Jaszczyński), Sobiczewski. Trener: Banaszuk.

* Sokół Adamów – Start Krasnystaw 1:3 (0:0). Bramki: Stonio 85 – Sawa 60, Rachwał 65, Koza 87.

Sokół: Krasuski – R. Dzido, Izdebski, Ciołek (70. P. Dzido), Marciniak, Nowicki, Matuszewski (75 Woś), Gajownik (85 Wrzosek), Z. Ponikowski (75 Bychowski), Sikora, Stonio. Trener – Adrian Nowicki.

Pozostałe wyniki: * POM Iskra Piotrowice – Lublinianka Lublin 1:0 * Włodawianka Włodawa – Wisła Puławy 1:5 * BKS Unia Bełżyce – Chełmianka Chełm 2:2 * Opolanin Opole Lubelskie – Janowianka Janów Lubelski 1:0 * Olender Sól – Lewart Lubartów 2:1