Źródło: ARCHIWUM

Radość w Białej

Beniaminek z Białej Podlaskiej wygrywa na inaugurację, Orlęta nie dały rady rezerwom Górnika Łęczna.

Podlasie – Stal M. 1:0

Powracający po 10 latach na III-ligowy front zespół Podlasia Biała Podlaska wygrał ze Stalą Mielec 1:0. Na początku ponad 2 tys. widzów oglądało uhonorowanie piłkarzy, trenerów oraz prezesa za awans z IV ligi. Obecni byli prezesi: LZPN – Marian Rapa, BOZPN – Witold Wójtowicz, prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski oraz wiceprezydent Waldemar Godlewski. Dopiero potem piłkarze rozpoczęli mecz.

Obie drużyny występując przy tak licznej widowni, grały nerwowo. W 22’ wychowanek bialczan powracający z Motoru Lublin Marek Piotrowicz dośrodkował do Wojciecha Jarzynki, lecz ten z woleja strzelił w bramkarza Stali. W końcówce pierwszej odsłony spotkania świetne podanie ponownie od Piotrowicza otrzymał Damian Guzek, strzelił, ale nad bramką. Druga połowa rozpoczęła się od ataków przyjezdnych, lecz gola strzelili gospodarze. W 55’ Michał Sobiczewski dośrodkował z prawej strony do Patryka Magiera, a ten z 10 metrów wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później Guzek miał okazję podwyższyć wynik, lecz strzelił zbyt lekko. Później Stal próbowała zagrozić bramce Podlasia, lecz nieskutecznie, m.in. dobry strzał oddał Skiba. Dobrze grająca w tym spotkaniu obrona dyrygowana przez Wojciecha Jarzynkę nie dała się jednak zaskoczyć. Podlasie odniosło zasłużone zwycięstwo i miejmy nadzieje, że kolejne pojedynki będą tak samo udane.

Orlęta R. – Górnik II 1:2

Mecz rozpoczął się od przewagi gości. Na bramkę Stężały strzelali Marchel i Niżnik. Pierwszą groźną akcję Orlęta przeprowadziły w 27’, kiedy to Paweł Pliszka strzelał nad poprzeczką. W 39’ dwukrotnie strzelcem gola był nowy nabytek radzynian Daniel Rostek, którego strzały obronił golkiper z Łęcznej. Po zmianie stron Górnik dalej przeważał i w 54’ zdobył gola po wolnym Jędrzejuka, piłkę odbił Centarski, trafiła ona do Osucha, a ten pokonał Stężałę. W 71’ było już 2:0, a bramkę w zamieszaniu podbramkowym uzyskał Bodziak. Gospodarze zdołali strzelić kontaktową bramkę 8 minut po zagraniu Pliszki i strzale Wojciecha Jakubca. Orlęta liczyły na wyrównanie, ale to goście przeprowadzili dwie składne akcje, po których Klimkiewicz mógł zdobyć gole. Goście wygrali zasłużenie, choć przy odrobinie szczęścia Orlęt mogły zremisować.

III liga (gr. lubelsko-podkarpacka)

1 kolejka:

Orlęta Radzyń Podlaski – Górnik II Łęczna 1:2 (0:0). Bramki: Jakubiec 79 – Osuch 54, Bodziak 72

Orlęta: Stężała – Kępa, Jakubiec, Syta, Bednarczyk, Wej, Pliszka, Antczak (85 Raba), Leszkiewicz (60 Jędruszczak), Koczkodaj (46 Cetnarski), Rostek. Trener: Robert Różański.

Podlasie Biała Podlaska – Stal Mielec 1:0 (0:0). Bramka: P. Magier 55

Podlasie: Jekimow – Bojarczuk, Jarzynka, Korneluk, Szendel, Piotrowicz, Borysiuk (89 Woroniecki), P. Magier, Guzek (65 Maksymiuk), Sobiczewski (83, M. Magier), Litwińczuk (92 Litwiniuk). Trener: Dariusz Banaszuk.

Pozostałe wyniki: Stal Sanok – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1, Siarka Tarnobrzeg – Stal Poniatowa 0:0, Spartakus Szarowola – Stal Kraśnik 0:1, Wisła Puławy – Izolator Boguchwała 2:0, Wisłoka Dębica – Unia Nowa Sarzyna 2:1, Karpaty Krosno – Avia Świdnik 2:2.