Radzyń czeka

Po porażce na własnym boisku Orlęta Łuków żegnają się z III ligą, Orlęta Radzyń, mimo wygranej, wciąż nie mogą być pewne utrzymania i czekają na rozstrzygnięcia w wyższych klasach rozgrywkowych.

Orlęta Ł. – Unia N.S. 1:2

Pojedynek zaczął się niedobrze dla gospodarzy, którzy już w 7’ stracili bramkę samobójczą. Pierwsza połowa to mecz walki z obu stron. Łukowianom udało się doprowadzić do remisu w 31’ po strzale Pawła Aleksandrowicza, który zdobył gola z linii bramkowej. W drugiej odsłonie spotkania goście okazali się bardziej dojrzałym zespołem, ponadto wykorzystali brak wiary w końcowy sukces zespołu gospodarzy na możliwość wygrania meczu i utrzymania się w lidze. Zwycięską bramkę dla Unii zdobył strzałem z 30 m Damian Juda, pokonując Andrzej Olszewskiego strzałem „za kołnierz”.

Orlęta R. – Avia 1:0

Spotkanie walczących o ligowy byt Orląt ze „spokojną” Avią było zacięte od pierwszej do ostatniej minuty. Gospodarze uzyskali prowadzenie w 17’, po rzucie wolnym i celnym trafieniu Wojciecha Jarzynki. Kolejne minuty przyniosły okazje z obu stron, bramek jednak nie było. Druga odsłona meczu należała do gości, którzy dążyli do zmiany rezultatu. W końcówce Avia miała dwie, bardzo dobre okazje (raz trafiła w poprzeczkę), na szczęście dla gospodarzy nie udało jej się wyrównać. Radzynianie także mieli w końcówce okazje na podwyższenie, jednak spudłował Paweł Pliszka.

III liga lubelsko-podkarpacka

30 kolejka:

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:0 (1:0). Bramka: 17’ Jakubiec. Orlęta: Stężała – Kępa, Jakubiec, Syta, Bednarczyk, Leszkiewicz, Borysiuk, Tarkowski (90+3 Wołek), Ślusarczyk (75’ Dypa), Chyła (83’ Koczkodaj), Pliszka. Trener: Panek.

Orlęta Łuków – Unia Nowa Sarzyna 1:2 (1:1). Bramki: 31’ Aleksandrowicz – 7’ Szlaski (sam.), 58’ Juda. Orlęta: Olszewski – Wróbel (68’ M. Szewczak), Grula, Janicki, Skrzymowski, Ozygała, Szlaski, Rodak, Wryk, Marciniak (77’ Borowik), Gaj, Aleksandrowicz (76’ Lasota). Trener: Solnica.

Pozostałe wyniki: *Stal Kraśnik – Resovia 0:2*Tomasovia Tomaszów Lubelski – Stal Mielec 1:0*Izolator Boguchwała – Łada Biłgoraj 1:0*Karpaty Krosno – Górnik II Łęczna 0:2*Spartakus Szarowola – Orzeł Przeworsk 3:0 *Stal Rzeszów – Wisłoka Dębica 2:2.