Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

RADZYŃ PODLASKI Drugi „Kozirynek” zareklamowany!

Numer 2. kwartalnika kulturalnego „Kozirynek”, choć ukazał się na początku grudnia, jest sygnowany na jesień 2007. Jego uroczysta promocja odbyła się 29 grudnia w świetlicy Koła Gospodyń Miejskich w Radzyniu Podlaskim.

 

– Na ulicy, która dawniej nosiła taką samą nazwę jak nasz kwartalnik, a teraz została przemianowana na Podlaską – tłumaczy współtworzący pismo Adam Świć z sugestią, że do dziś wśród przedstawicieli starszego pokolenia funkcjonuje nazwa „Kozirynek”. A chociaż miejsce promocji wypadło na obrzeżach miasta, przybyło sporo osób zainteresowanych funkcjonowaniem pisma. Swoją obecnością uczestników spotkania zaszczycił też poseł Jerzy Rębek. Było ciasto przygotowane przez gospodynie i kolędy.

– „Kozirynek” jest adresowany do ludzi zainteresowanych różnymi dziedzinami kultury – potwierdza A. Świć. Wyjaśnia przy okazji, że nabyć je można w wielu punktach w mieście. Jego egzemplarze dostępne są również w Międzyrzecu Podlaskim, a niedługo będą i w Białej Podlaskiej. Promocje kwartalnika będą też odbywać się w Siedlcach i Lublinie. Choć nakład pisma nie jest duży, gwarancją jego ukazywania się w 2008 r. jest dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Promocja czytelnictwa”.

Feta z okazji wydania zimowego numeru została zaplanowana na 16 lutego. Miejscem spotkania będzie filia Biblioteki Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, a gościem honorowym – profesor Instytutu Badań Literackich PAN Jan Tomkowski.

WA