Aktualności
Radzyń w programie TVP

Radzyń w programie TVP

W Radzyniu Podlaskim miały miejsce zdjęcia do programu TVP „Zakochaj się w Polsce”. Aktor Tomasz Bednarek zaprezentuje w nim największe atrakcje turystyczne naszego miasta.

Odwiedzi też miejsca, o których niewiele osób słyszało i pozna ich zapomniane czasem historie. Program dotrze do widzów z całej Polski aby ponownie pokazać, że Radzyń Podlaski jest niezwykle pięknym miastem, które warto odwiedzić.
„Zakochaj się w Polsce” to ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W trakcie tych podróży poznajemy fakty ciekawe, a dotąd mało znane. Z wyjątkowej perspektywy, oglądamy Polskę w najlepszej odsłonie. Zachwycające miejsca, dociekliwość prowadzącego oraz ogromna wiedza jego rozmówców tworzą wciągającą, barwną opowieść o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości.
W radzyńskim odcinku „Zakochaj się w Polsce” telewidzowie będą mogli poznać historię i zobaczyć pałac Potockich wraz z parkiem i Oranżerią, Izbę Pamięci Karola Lipińskiego i Państwową Szkołę Muzyczną, Kaplicę Aniołów Stróżów, kościół Świętej Trójcy, dawny areszt Gestapo i UB przy ul. Warszawskiej 5a oraz Skwer Podróżników. W rolę przewodników po Radzyniu wcielili się: Anna Wasak, Arkadiusz Kulpa, Joanna Kowalik-Bylicka, ks. Krzysztof Pawelec i Robert Mazurek. Opowiedzą oni o najbardziej interesujących miejscach prezentując ich historię i ciekawostki. Nie zabraknie też oryginalnych nagrań filmowych miasta, w tym ujęć z drona.
 

AW