Aktualności
Radzyński Kiermasz Wielkanocny

Radzyński Kiermasz Wielkanocny

Miasto oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na Radzyński Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 marca na pl. Wolności. Początek o 9.00.

– Celem kiermaszu jest promowanie produktów lokalnych, a także podtrzymywanie oraz upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych wśród lokalnej społeczności – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. W kiermaszu mogą brać udział placówki oświatowe, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, grupy nieformalne, firmy i osoby indywidualne z terenu całej Polski. Na stoiskach mogą być sprzedawane głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczestników. Może to być wszelkiego rodzaju rękodzieło, np. dekoracje i ozdoby świąteczne, palmy, pisanki i inne, a także regionalne produkty na stół świąteczny (wędliny, sery, pieczywo, pierniki, ciastka, ciasta i inne).

Warunkiem uczestnictwa w kiermaszu jest czytelne wypełnienie formularza zgłoszeniowego wystawcy, wysłanie go drogą mailową na adres radzyn@op.pl bądź dostarczenie osobiście do ROK w nieprzekraczalnym terminie do 12 marca (ul. Jana Pawła II 4, 21-300 Radzyń Podlaski). Formularz w wersji elektronicznej (wraz ze szczegółowym regulaminem Kiermaszu) dostępny jest na stronie www.kochamradzyn.pl

AW