Kultura
Źródło: MS
Źródło: MS

„Ramole” po raz drugi

Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stuk-Puk” organizuje przegląd starych filmów.

Przegląd Old Filmów „Ramole” ma trwać od 16 do 22 sierpnia. Pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością, kultowe filmy obejrzało kilkaset osób. W tym roku przegląd może przyciągnąć jeszcze większą liczbę miłośników dobrego kina, bo wyświetlane mają być prawdziwe arcydzieła polskiej kinematografii.

16 sierpnia widzowie staną przed szansą zobaczenia obrazu „Zezowate szczęście”, następnego dnia „Jak to się robi”, a 18 sierpnia „Hydrozagadki”. W kolejnych dniach miłośników kina ma przyciągnąć „Konopielka”, „Mąż swojej żony” i „Rzeczpospolita babska”. Powodów do zdrowego śmiechu nie powinno więc zabraknąć. Na ostatni dzień festiwalu organizatorzy zaplanowali coś specjalnego. – W sobotni wieczór zmieniamy kurs. Zaprezentowany film będzie najstarszym ze wszystkich dotychczas pokazywanych. „Nosferatu” to niemy film produkcji niemieckiej z 1922 r. znany jako pierwszy w historii horror – wyjaśniają pomysłodawcy imprezy.

Radzyński przegląd warto odwiedzić z kilku co najmniej powodów. Po pierwsze wyświetlane będą prawdziwe perełki kina sprzed lat, po drugie pokazy są bezpłatne, a po trzecie odbędą się w pięknej scenerii – na pałacowym dziedzińcu.

Zapraszamy wszystkich kinomaniaków. Projekcje mają zaczynać się punktualnie o 20.00. Gdyby pogoda uniemożliwiała przeprowadzenie ich w plenerze, pokaz zostanie przeniesiony do „sali kameralnej” Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Poza projekcją filmów przewidziano też inne atrakcje. Dla wszystkich odwiedzających pokazy przygotowano loterię, w której do wygrania ma być jeden z obrazów powstałych podczas zakończonych niedawno spotkań artystycznych „Szukamy Pikasa”.

Magdalena Szewczuk