Sport
Raport z przygotowań

Raport z przygotowań

Minął półmetek przygotowań naszych zespołów do rundy wiosennej. Oto, jak wyglądały one w naszych czołowych zespołach III i IV ligi.

Orlęta Spomlek Radzyń

Radzynianie wrócili z udanego zgrupowania z Dzierżoniowie. Jedenastka Marka Majki mogła solidnie (2 razy dziennie) potrenować w dobrych warunkach i rozegrać 4 sparingi z różnorodnymi partnerami (II-ligowy Śląsk Wrocław, przedstawiciele Młodej Ekstraklasy Zagłębie Lubin i GKS Bełchatów, III-ligowa Miedź Legnica oraz IV-ligowy GKS Kobierzyce). Trener Majka jest zadowolony z przebiegu zgrupowania i rozegranych sparingów. Szkoleniowca martwi tylko kontuzja nowego nabytku Orląt, Krzysztofa Butryna. Nie wydaje się ona jednak groźna, bowiem po konsultacji lekarskiej stwierdzono naciągnięcie więzadeł. Trener Majka duże nadzieje wiąże także z występami Dawida Niesciora, który ma szansę wywalczyć sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Trzecim nabytkiem Orląt jest Jakub Łuczyński. Trener w dalszym ciągu pracuje nad uzupełnieniem braków w zespole po odejściu Marka Piotrowicza. Zdaniem szkoleniowca był on piłkarzem, który odgrywał ważną rolę w zespole. Pozyskanie na jego miejsce zawodnika o podobnej klasie jest jak na razie niemożliwe ze względów finansowych, niemniej czynione są starania, by zastąpić go innym zawodnikiem lub innym ustawieniem drużyny.

W meczach sparingowych radzynianie przed rundą wiosenną zmierza się jeszcze z IV-ligowymi jedenastkami Mazura Karczew, Stali Poniatowa, Orląt Łuków oraz Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa).

Orlęta Łuków

Kontuzje Pawła Szewczaka, Krzysztofa Skrzymowskiego, Kamila Marciniaka oraz niemożliwość udziału we wszystkich treningach piłkarzy, którzy mają sesję egzaminacyjną na bialskiej AWF – to największe obecnie zmartwienia Andrzeja Zarzyckiego, szkoleniowca zespołu. Kłopoty kadrowe sprawiły, że w ostatnim sparingowym spotkaniu z Amurem Wilga trener Zarzycki miał do dyspozycji tylko 11 piłkarzy.

W porównaniu z rundą wiosenną w składzie pojawili się 3 nowi-starzy piłkarze, którzy są wychowankami klubu, a ostatnio nie grali ze względu na naukę, kontuzję lub grę w innym zespole. Mowa tu o Pawle Szlaskim, Macieju Wryku i Pawle Szewczaku, który wraca z Groclinu Grodzisk Maz. Zarzycki szczególne nadzieje wiąże zwłaszcza z występami tego ostatniego. Jest już praktycznie decyzja w sprawie kontuzji Dariusza Solnicy. Piłkarz był ostatnio na konsultacji w klinice w Piekarach Śląskich i właśnie tam czeka go za 3-4 tygodnie operacja więzadeł.

W spotkaniach sparingowych Orlęta zmierzą się jeszcze z IV-ligowymi Lewartem Lubartów i Nadarzynem oraz III-ligową jedenastką Orląt Spomlek Radzdyń.

Podlasie Biała Podlaska

– Dotychczasowe przygotowania przebiegają bez kłopotów – ocenia trener Robert Różański. – Rozegraliśmy 4 sparingi, z których przebiegu jestem zadowolony. Co do kadry zespołu, to na bramkarza przymierzany jest Rosjanin Dimitrij Władimirowicz, który występował ostatnio w Dynamie Brześć. Zagrał w sparingu w Lewartem i wypadł dobrze – dodaje trener. Zdaniem Różańskiego, pozyskanie Władimirowicza byłoby wzmocnieniem zespołu. O tym jednak, czy zagra on w Podlasiu, zadecydują pertraktacje pomiędzy zainteresowanymi stronami: zawodnikiem, Dynamem i Podlasiem.

Najbliższy sparing bialski zespół zagra w sobotę, 23 lutego, z Górnikiem II Łęczna.

Huragan Międzyrzec Podl.

Na przygotowania zespołu z Międzyrzeca bez wątpienia wpływ ma wpływ sytuacja w klubie. Otóż ostatnio miasto zalegało z wypłatami dotacji dla Huraganu, co sprawiło, że kilku członków Zarządu złożyło rezygnację z działalności. To oczywiście w jakiś sposób przełożyło się na atmosferę w zespole. Trener Mirosław Sobczak jest mimo to usatysfakcjonowany dotychczasowymi przygotowaniami. Twierdzi, że zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy, a sparingi, w tym ostatni – z Włodawianką, pokazują dobre przygotowanie wytrzymałościowo-siłowe. Szkoleniowiec wierzy też, że sprawy w klubie się ułożą.

Najbliższy sparing Huragan zagra z Victorią Parczew w sobotę, 23 lutego.

Andrzej Materski