Kultura
Recital Ryszarda Wolbacha

Recital Ryszarda Wolbacha

Ryszard Wolbach to postać znana na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Artysta z recitalem „Kolory nadziei” wystąpi w Siedlcach na skwerze przy fontannie 16 sierpnia.

R. Wolbach to współzałożyciel zespołu Babsztyl, który zyskał popularność w latach 80.

To z jego repertuaru pochodzą takie utwory jak „Hej przyjaciele” i „Kiedy góral umiera”, jeden z późniejszych hitów formacji Harlem, utworzonej przez R. Wolbacha w 1993 r. Był jej liderem do 2009 r. W tym czasie grupa tworzyła takie przeboje jak: „Kora”, „5:30” czy „Blues o zdradzie”. Z zespołami Babsztyl i Harlem występował wielokrotnie na największych scenach polskich i zagranicznych (Country Piknik w Mrągowie czy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu). Po odejściu od Harlemu postanowił rozpocząć solową karierę. Obecnie realizuje wspólnie z Agencją IDO projekt „Kolory Nadziei”, w ramach którego powstała pierwsza solowa płyta artysty pt. „Wielki Dzień”.

Recital „Kolory nadziei” to ekscytująca podróż przez muzyczne fascynacje R. Wolbacha, utrzymana w konwencji akustycznego grania. To świat ballady, bluesa, country, rocka i muzyki folk. Ten charyzmatyczny, pełen ciepła i niespożytej energii artysta proponuje w swoim ponad godzinnym recitalu fascynującą opowieść o miłości, przyjaźni, nadziei i… zdradzie, pisaną piórem wrażliwego poety, kompozytora i wokalisty. Spotkanie z R. Wolbachem jest również promocją wydawnictwa „Kolory nadziei”, z którego pochodzą piosenki wykonywane w czasie koncertu. O wydawnictwie, jego pozytywnym przesłaniu, sposobach radzenia sobie z problemami w życiu codziennym, ze stresem oraz porażkami, opowie autorka książki Barbara Szafraniec.

R. Wolbach obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności artystycznej. Ten jubileuszowy recital artysty jest znakomitą okazją do spotkania z jego licznymi fanami zarówno w kameralnym pomieszczeniu, jak i na dużej scenie plenerowej.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej MOK przy ul. Pułaskiego 6. Wstęp na recital jest wolny.

HAH