Sport
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Ręcznik na ringu

Katarzyna Furmaniak wygrywa podczas gali Kick boxingu w Łosicach. Oprócz niej w imprezie udział wzięli zawodnicy z europejskiej i krajowej czołówki.

Największe zainteresowanie wzbudzała walka wieczoru, czyli konfrontacja w formule full-contact kat. waga 65 kg pomiędzy Katarzyną Furmaniak z TKKF Siedlce a Słowaczką Janą Olejarową z Koszyc. Stawką tego pojedynku był tytuł Interkontynentalnej Mistrzyni Świata federacji WAKO PRO. Siedlczanka od początku przejęła inicjatywę. Dyktowała warunki, a jej przewaga była na tyle duża, że praktycznie nie pozwoliła zaskoczonej takim obrotem sprawy rywalce rozwinąć skrzydeł. Słowaczka już w drugiej rundzie, po serii ciosów Kasi, leżała na deskach. Siedlczanka, niesiona żywiołowym dopingiem publiczności, konsekwentnie zadawała coraz to więcej mocnych i efektownych uderzeń oraz kopnięć, które odbierały przeciwniczce chęć do walki. Kiedy w piątej rundzie Olejarowa po raz kolejny znalazła się na deskach, jej trener rzucił na ring ręcznik, co było jednoznaczne z poddaniem. Tym samym pas Interkontynentalnej Mistrzyni Świata trafił w ręce Katarzyny Furmaniak. Tytuł wywalczony w Łosicach pozwala teraz Kasi ubiegać się o najważniejszy w tej dyscyplinie – zawodowej mistrzyni świata. Bardzo prawdopodobne, że walka o taki tytuł odbyłaby się już za kilka miesięcy w Siedlcach.

Tuż przed walką wieczoru na łosickim ringu rozegrano kilka pojedynków amatorskich, walki zawodowe, a także międzypaństwowy mecz Polska – Niemcy. Nie zabrakło lokalnych akcentów. W pokazowych walkach amatorskich zaprezentowali się zawodnicy Sfinksa Węgrów: Adrian Korzeniowski i Karolina Młynik. Niestety ich potyczki zakończyły się porażkami. W jednej z walk zawodowych – „bratobójczym” pojedynku o Mistrzostwo Polski w formule low-kick zmierzyli się dwaj reprezentanci TKKF Siedlce: Leszek Suchożebrski i Bartosz Ożarek. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł ten pierwszy. Miejscowa publiczność miała powody do dumy, kiedy to na ringu pojawiła się łosiczanka Emilia Filipiuk i w pasjonującym pojedynku wygrała z Joanną Bajer z Leszna, zdobywając tytuł zawodowej mistrzyni Polski w kat. full-contact.

Gala w Łosicach okazała się sukcesem organizatorów. Nie odbyłaby się bez życzliwości i zaangażowania Wojciecha Góreckiego oraz władz Urzędu Gminy i Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Łosicach: burmistrza Janusza Kobylińskiego i starosty Czesława Gizińskiego. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  

Wyniki: walki amatorskie: Katarzyna Wróbel (Piaseczno) – Karolina Młynik (Sfinks Węgrów) 3:0, Łukasz Wichowski (KS Nadstal) – Adrian Korzeniowski (Sfinks) 3:0; o zawodowe mistrzostwo Polski: low kick, kat. 81kg Leszek Suchożerbski – Bartosz Ożarek (obaj TKKF Siedlce) 3:0; full-contact, kat. 75kg Emilia Filipiuk (Łosice) – Joanna Bajer (Leszno) 3:0; o międzynarodowe mistrzostwo Polski: low kick kat. 85kg Michał Jabłoński (Polska) – Peter Bezuska (Słowacja) 3:0; walki w ramach meczu Polska – Niemcy: full contact, kat. 91 kg Rafał Aleksandrowicz (Polska) – Lukas Makarewicz (Niemcy) 3:0, kat. 65kg – Barbara Sewerynik (Polska) – Julia Irmen (Niemcy) 3:0, kat. 71kg Klemens Ruder (Niemcy) – Sebastian Żebrowski (Polska) KO w 3 rundzie; o tytuł Interkontynentalny WAKO PRO, full contact, kat. 65 kg Katarzyna Furmaniak (Polska) – Jana Olejarova (Słowacja) poddanie w 5 rundzie

Michał Michalski