Aktualności
Rekolekcje z bp. Długoszem

Rekolekcje z bp. Długoszem

Od 10 do 14 kwietnia w parafii pw. Bożego Ciała odbędą się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi bp prof. Antoni Długosz, zwany biskupem od dzieci.

To wyjątkowy kapłan. Niewiele brakowało, a zostałby aktorem. Nieraz przyznawał, że uwielbia tańczyć i śpiewać. W wywiadach opowiadał, że złożył nawet papiery do krakowskiej szkoły aktorskiej, ale nie stawił się na egzamin – uznał, że nie powinien decydować się na seminarium dopiero po oblanych egzaminach do szkoły teatralnej. Kiedy został księdzem, nie porzucił swojej artystycznej pasji i ewangelizował za pomocą teatru, śpiewu i tańca. W latach 80 założył Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny „Betania”, w którym pomaga osobom uzależnionym. Święcenia biskupie otrzymał z rąk Jana Pawła II 6 stycznia 1994 r. w Bazylice św. Piotra na Watykanie. Jako motto swojej posługi wybrał hasło: „Servire” (Służyć). Był wykładowcą katechetyki w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie. W 2007 r. został Kawalerem Orderu Uśmiechu. Bp A. Długosz znany jest również z programu telewizyjnego dla dzieci „Ziarno”. Wydał 15 płyt ze śpiewanymi przez siebie piosenkami, a jego hit pt. „Chrześcijanin tańczy” doczekał się milionów wyświetleń w internecie, udowadniając, iż także biskupowi wypada się śmiać, tańczyć i śpiewać.

Czy bp Długosz zatańczy w Siedlcach? Będzie się można o tym przekonać, uczestnicząc w rekolekcjach, które rozpoczną się w środę 10 kwietnia, o 18.00. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. będą odbywały się według następującego porządku: 9.00, 11.00, 19.00 – Msze św. z nauka dla wszystkich, 13.00 – dla dzieci, 17.00 – dla młodzieży. W czwartek, o 19.00 – nauka stanowa dla kobiet, a w sobotę – dla mężczyzn. W piątek o 20.00 bp Długosz poprowadzi Drogę krzyżową ulicami osiedla. Natomiast w Niedzielę Palmową Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 dla wszystkich, o 12.30 dla dzieci, a o 16.00 dla młodzieży.

MD