Aktualności
Relikwie o. Kolbego w Terespolu

Relikwie o. Kolbego w Terespolu

Parafia Trójcy Świętej w Terespolu otrzymała relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Instalacji dokonał o. dr Mariusz Słowik, gwardian klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie.

5 maja relikwie zostały umieszczone w bocznej nawie, przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. – Ciągle upiększamy nasz kościół i staramy się o nadanie mu jeszcze większego charakteru liturgicznego. W ramach tych prac w nawie głównej pojawi się mozaika przedstawiająca Trójcę Świętą. W nawie bocznej umieściliśmy obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zależało mi na tym, by wizerunek miał „asystę” świętych, którzy wyróżniali się szczególną czcią wobec Maryi. Wybór padł na o. Maksymiliana, który niewątpliwie był człowiekiem bardzo maryjnym ze względu na swoje oddanie Niepokalanej – mówi ks. kan. Mirosław Krupski, proboszcz parafii i dziekan dekanatu terespolskiego. W pozyskaniu relikwii pomógł gwardian klasztoru z Niepokalanowa.
– Skontaktowałem się z o. Mariuszem Słowikiem, który bardzo chętnie zgodził się na przyjazd do Terespola i przywiezienie relikwii. Podczas wygłoszonej homilii opowiedział historię życia o. M. Kolbego. Skupił się nie tylko na jego losach obozowych. Wspominał również o jego pracy i duszpasterskich pomysłach – dopowiada ks. M. Krupski.

Więcej w najbliższym wydaniu ECHA. 

AWAW