Sport
Źródło: DARIUSZ SEKUŁA
Źródło: DARIUSZ SEKUŁA

Rezygnują z awansu

Proszę Księdza, Victoria, mimo że zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach bialskopodlaskiej klasy okręgowej, rezygnuje z awansu do IV ligi. Skąd taka decyzja?

Odbyliśmy dwa bardzo wnikliwe i burzliwe posiedzenia zarządu klubu z udziałem burmistrza Pawła Kędrackiego i postanowiliśmy zrezygnować z gry w IV lidze. Doszliśmy bowiem do wniosku, że z różnych względów nie jesteśmy w stanie podołać wymogom IV ligi.

Jakie aspekty podyktowały decyzję?

Sportowy i finansowy. W związku z tym, że kadra zespołu składa się w 75% z zawodników, którzy pracują lub uczą się poza Parczewem, mamy i dalej byśmy mieli duże trudności z uczęszczaniem piłkarzy na zajęcia treningowe. Wiadomo, że wymogi IV ligi są znacznie większe niż okręgówki, i z tego względu byłyby kłopoty z odpowiednim przygotowaniem piłkarzy do gry. Dużą rolę odegrał też aspekt finansowy. Po prostu czekałyby nas zdecydowanie większe wydatki, którym moglibyśmy nie sprostać.

A zatem, co dalej z Victorią?

Decyzja o wycofaniu się oczywiście nie była łatwa, ale myślę, że w obecnej sytuacji bardzo realistyczna. Pierwsza drużyna nadal będzie grała w okręgówce. Natomiast za to, że nie zagramy w IV lidze, do II ligi juniorów województwa lubelskiego zgłosimy zespół Victorii prowadzony przez Cezarego Główkę.

A nie obawia się Ksiądz, że w związku z wycofaniem zespołu z IV ligi zawodnikom pierwszej drużyny może zabraknąć motywacji?

Zawsze trzeba liczyć się z tym, że ktoś może zrezygnować z gry, bo chciał grać w wyższej klasie. Uważamy jednak, że dla dobra klubu decyzja, jaką podjęliśmy, jest jak najbardziej właściwa.

Czy zespół nadal prowadzi Dariusz Dziuba?

Myślę, że tak. To osoba, która sprawdziła się w roli trenera, od lat jest też związana z naszym klubem i miastem.

Wróćmy do rozgrywek klasy okręgowej i wywalczenia pierwszego miejsca przez Victorię. Klub z Parczewa był jednym z faworytów ligi i nie zawiódł. Co sprawiło, że okazaliście się najlepsi?

Zespół chciał wygrać ligę i uczynił to. Chłopcy byli zdeterminowani, stanowili dobrze rozumiejący się kolektyw oparty na piłkarzach z Parczewa i okolic. W kadrze mieliśmy bowiem tylko trzech zawodników spoza powiatu parczewskiego. Oczywiście cieszymy się, że piłkarze pierwszego zespołu zajęli pierwsze miejsce, ale też z faktu, że piłkę nożną w naszym klubie uprawiają dzieci i młodzież, co jest ważne ze względu na jej rozwój fizyczny oraz wychowawczy. Właśnie tej grupie wiekowej, liczącej pięć zespołów, chcemy zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju w naszym klubie.

Dziękuję za rozmowę.


Victoria Parczew

Prezes: ks. Andrzej Biernat. Sekretarz klubu: Zbigniew Dębski. Trener: Dariusz Dziuba.

Kadra zespołu:

Bramkarze: Tomasz Chudzik, Jacek Fraszczyk.

Obrońcy: Adrian Kozłowski, Artur Idzikowski, Marcin Płowaś, Michał Syta, Łukasz Dąbrowski.

Pomocnicy: Przemysław Macieszko, Przemysław Dąbrowski, Maciej Borowiński, Łukasz Mazur, Tomasz Kaczorowski, Robert Brzozowski.

Napastnicy: Marcin Szymański, Michał Hulajko, Paweł Dębowczyk.  

Andrzej Materski