Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Robiły kolczyki i lepiły pierogi

Ferie w Kąkolewnicy upłynęły pod znakiem muzyki, śpiewu i dobrej zabawy. Oferta dla dzieci i młodzieży była bardzo bogata.

Blisko 30-osobowa trzydziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców z zapałem ćwiczyła taniec nowoczesny. Przez ferie intensywnie pracował także zespół wokalno-instrumentalny, przygotowując ciekawy repertuar na zbliżające się uroczystości. Także kabareciarze ćwiczyli i przygotowywali swój nowy program. Natomiast miłośnicy karate mogli wziąć udział w otwartych zajęciach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, gdzie wykonywano kolczyki, origami oraz obrazy.

Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, na których pod czujnym okiem pań z zespołu Wrzos uczyli się wykonywać tradycyjne pierogi. Miłośnicy perkusji na warsztatach „Z perkusją bez tajemnic” poznali tajniki instrumentu.

Zorganizowano też turniej tenisa stołowego, szachów i warcabów. W drugim tygodniu ferii rozstrzygnięto dwa gminne turnieje: „Tańca Nowoczesnego” i piosenki pn. „Od przedszkola do Opola, Ty też możesz zostać gwiazdą”. Korzystając ze sprzyjającej pogody i dużej ilości śniegu, jedno popołudnie poświęcono zabawom na świeżym powietrzu. Był kulig, lepienie kilkunastu bałwanów, śnieżna bitwa, konkursy celności i przeciąganie liny. Kilkunastoosobowe grupy dwukrotnie odwiedziły pływalnię w Radzyniu Podlaskim, a kawiarenka internetowa była czynna codziennie. Dużym zainteresowaniem cieszył się bal przebierańców, na który przybyło wielu przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

BZ