Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

ROCKwMOK

Dziesięć zespołów wystąpiło na IV Przeglądzie Zespołów Rockowych ROCKwMOK. Jury miało trudne zadanie, bo poziom wszystkich grup był bardzo wysoki.

Przegląd odbył się 5 marca na odnowionej scenie widowiskowej międzyrzeckiego kina „Sława”. Spotkały się zespoły rockowe z różnych stron Polski. Sala pełna była  nie tylko młodzieży, ale i starszych wielbicieli rockowego grania. Do Międzyrzeca przyjechało dziesięć zespołów wybranych spośród kilkunastu grup, które zgłosiły się do konkursu. Niestety, z powodu problemów z wizą nie pojawił się oczekiwany przez wszystkich zespół z Brześcia na Białorusi.

Najważniejsza publiczność

Przegląd rozpoczął się o 15.00. Każdy z zespołów prezentował po dwa utwory. Występy nagradzane były brawami i okrzykami. Dla trzech najlepszych grup rockowych Miejski Ośrodek Kultury ufundował nagrody finansowe. Jednak dla zespołów najważniejszy był aplauz publiczności oraz fakt, że mogą pochwalić się tym, co robią.

Pierwszą nagrodę i 1 tys. zł otrzymała grupa „Amnezja” z Piotrkowa Trybunalskiego. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 600 zł jury przyznało zespołowi „Kwiaty Rocka” z Siedlec. Trzecie miejsce i 400 zł otrzymał „No Problem” z Międzyrzeca. To zespół znany w regionie i zwycięzca pierwszego międzyrzeckiego przeglądu w 2008 r. Ufundowano także nagrodę dla najlepszego członka zespołu. Jury uznało, że najlepiej grał Dawid Artysiuk – perkusista ze zwycięskiego zespołu „Amnezja”.

Cel: promocja

Przegląd „ROCKwMOK”, co roku przyciąga do Międzyrzeca tłumy wielbicieli muzyki rockowej i  zespoły młodzieżowe grające szeroko rozumianą muzykę rockową, które nie mają podpisanego kontraktu płytowego. Celem tego konkursu jest prezentacja i promocja zespołów instrumentalno-wokalnych. Dla muzyków-amatorów to doskonała okazja do spotkania się, zaprezentowania swojej muzyki i wymiany doświadczeń. Zaś dla publiczności to dzień, gdy mogą na żywo posłuchać rockowego brzmienia.

BZ